wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Przy fabryce posadzili drzewa

Przy fabryce posadzili drzewa

Przy fabryce posadzili drzewa
Data publikacji: 2016-05-05 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2574 132309

Jawory, grusze, jabłonie, śliwy, wiśnie i winorośl posadzono na terenie fabryki Bilfinger Mars Offshore na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie. Inwestor zrekompensował w ten sposób wycinkę drzew, jaką przeprowadzono podczas budowy zakładu. To nie jedyne proekologiczne działania spółki.

W halach fabryki BMO trwa produkcja fundamentów morskich elektrowni wiatrowych, a tuż obok wykonano prace dotyczące ekologicznego zagospodarowania terenu.

– Budowa zakładu wiązała się z wycinką drzew, na którą inwestor otrzymał pozwolenie – zaznacza Bogna Bartkiewicz, specjalistka ds. PR w BMO. – 
W ramach rekompensacji, do której firma była zobowiązana, nad brzegiem po wschodniej części wyspy posadzono 65 drzewek jaworu pospolitego. Zarząd spółki zdecydował jednak o większej liczbie nasadzeń i w ubiegłym roku posadzono 20 sztuk drzewek owocowych, m.in. grusz, wiśni i śliw. Celem jest dbałość o środowisko naturalne.

To jednak nie koniec. W tym roku w pasie nad wodą pojawiło się 60 kolejnych drzew – jabłoni i grusz. Dodatkowo, na całej granicy działki fabryki w tym 
i poprzednim roku posadzono winorośl. Na razie jest prawie niewidoczna, ale w przyszłości będzie się pięła wzdłuż całego płotu.

– Poza tym spółka pozyskuje paliwo alternatywne 
z własnych odpadów – dodaje B. Bartkiewicz, wyjaśniając, że wspomniane działania są związane z prośrodowiskowym projektem carbon footprint, mającym na celu zmniejszenie tzw. efektu cieplarnianego. – Odpady są magazynowane w Zakładzie Odzysku 
i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym, a z nich produkowane jest paliwo RDF, stosowane jako dodatek np. do elektrociepłowni.

W tegoroczną akcję sadzenia drzewek zaangażowali się pracownicy spółki. Każdy mógł wybrać swoje drzewko, posadzić je, nadać mu nazwę i w przyszłości o nie dbać. (ek)

Fot. BMO
 

Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa Przy fabryce posadzili drzewa

Komentarze

ewa35
znalezli sie krytycy ! Posadzono, wyrosną i nikt nie bedzie wycinał.. Ludzie ,czy wam coś sie w ogóle podoba !..
2016-05-10 20:10:27
Dobrze kombinują
drzewka owocowe można w każdej chwili wyciąć. Bez pozwolenia i kar. No i oczywiście po wycięciu pójdą do pieca jako "wkład w walkę z globalnym ociepleniem". a może ocipieniem? ;)
2016-05-06 21:32:52
Drzewa
Te posadzone patyczki, które mają być tylko uspokojeniem sumienia i zamknięciem ust obrońcom ekologii, nie są żadną rekompensatą. Chyba, że pod względem ilościowym, a nie o to w tym chodzi.
2016-05-06 08:17:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie