Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Przedsiębiorcom zwinnym jak gazele - nagrody wręczone [GALERIA]

Data publikacji: 2021-12-17 23:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-23 12:00
Przedsiębiorcom zwinnym jak gazele - nagrody wręczone
Fot. Dariusz Gorajski  

Gala wręczenia nagród laureatom Konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego 2021 odbyła się w miniony czwartek w szczecińskim Novotelu. Jak podkreśliła Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej, zgłoszenia które napłynęły, dotyczyły przedsiębiorców "wyjątkowych", którzy w tym trudnym czasie "robią naprawdę wspaniałe rzeczy odnosząc gigantyczne sukcesy, i każdy z nich zasłużył na nagrodę".

Prezes PIG przypomniała, że trwa pandemia i walka z nią: - Przede wszystkim musimy dbać o siebie. Jako Izba stawiamy sobie za cel także troskę o przedsiębiorców. Piszemy bardzo wiele petycji. Ostatnio naliczyłam ok. 150 apeli. Zabieramy głos w najważniejszych sprawach.

- Dziś świętujemy nagrodę przedsiębiorców, ale tak naprawdę medal należy się dla każdego z państwa. Przede wszystkim za niezwykły hart ducha, za wolę przetrwania, za zwinność gazeli i za szybką adaptację do zmieniających się warunków gospodarczych - wyliczała zalety przedsiębiorców w czasach koronawirusa.

Rozwój w trudnym czasie

Magdalena Urbaniak, przedstawicielka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która to instytucja została zaproszona do grona partnerów konkursu, podziękowała za wsparcie jakiego udzielają przedsiębiorcy swoim pracownikom, za wspieranie rozwoju lokalnego "w tak trudnym czasie".

Zauważyła jednak, że dziś wiele przedsiębiorstw musi zmniejszać tę pomoc, co widać w różnych rankingach, również tych dotyczących sektora małych i średnich przedsiębiorstw. - Niestety, wsparcie udzielane pracownikom, które służy ich szkoleniu ale często również przebranżowieniu jeżeli jest taka potrzeba, jest niestety zbyt małe. My wychodzimy temu na przeciw - podkreśliła M. Urbaniak.

Do pandemicznego czasu odniósł się również marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz: - Wydawało się nam, że 2020 rok mamy już za sobą i przed nami łatwiejszy czas. I trochę się myliliśmy. Ten rok był pełen wyzwań, pandemia nie daje za wygraną. Trudno jest planować w tych ciężkich czasach przedsięwzięcia ludziom odpowiedzialnym, a przedsiębiorcy takimi są.

Marszałek Geblewicz życzył więc, żeby "czasy się ustabilizowały" i można było znów planować i realizować zamierzenia.

Konkurs Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego

Do Konkursu Przedsiębiorca Roku Pomorza Zachodniego 2021 wpłynęło łącznie ponad 60 zgłoszeń. Laureatów w pięciu kategoriach wybierała kapituła.

W kategorii I (przedsiębiorstwo do 50 zatrudnionych) zwycięzcą została spółka Enterprise Logistics. Wyróżniono firmy Clochee i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

W kategorii II (od 51 do 250 zatrudnionych) zwyciężyła Garo Polska Spółka zaś wyróżnieniem uhonorowano Cafe Castellaria i Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku (GBS Bank).

W kategorii III (firma zatrudniająca ponad 250 osób) na zwycięzcę wybrano Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Wyróżniono natomiast Kongsberg Maritime Poland i Europa Systems.

Przyznano też tytuły Menedżera Roku Pomorza Zachodniego (kategoria IV). Zwycięzcą została Dorota Pliżga z Kongsberg Maritime Poland. Wyróżnieni w tej kategorii: Konrad Gałan - Galan Logistics; Maciej Gonerko - Enterprise Logistics.

W kategorii V, Społeczna odpowiedzialność biznesu, zwyciężyły dwie firmy - Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz MPS International.

Nagrodę specjalną otrzymała natomiast Piekarnia Drzewiańska oraz Zbroja Adwokaci - Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja.

Organizatorem konkursu była Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie. Partnerzy Główni: BGK - Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Pomorze Zachodnie.

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2021-12-24 17:02:04
A gdzie ATS INTERNATIONALE SPEDITION????? zdobywca wszelakich nagród i laurów. Gwiazda biznesu Szczecinskiego ta firma
A ta w Czerwonym
2021-12-23 11:34:47
To nie przepadkiem od PO-smorzadowcow czyli marszalka...?
Sami swoi
2021-12-18 10:37:37
W mieście, z którego każdy kto może wyjeżdża, a głównymi "napędzającymi" handel i wynajmy mieszkań są studenci biznesmeni sobie wręczają nagrody. Co ciekawe-zawsze ci sami. Nie ma rąk do pracy, promy będą budowane w Gdańsku zamiast w Szczecinie, ale jest pomnik Krzysztofa Jarzyny i bedzie nowy pomnik Ofiar Grudnia70. I to jest szczecińska droga do sukcesu. A co te nagrody są warte??? Odpowiedź jest znana.
1,2,3
2021-12-18 09:55:57
Pan Geblewicz trochę sie ogrzeje.Wiadomo gaz podrożał !
ojciec inwestor
2021-12-18 06:41:58
Bardzo wysokie samouwielbienie ,,przedsiębiorców" z PIG .Sami siebie nagradzają i są z tego bardzo zadowoleni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA