Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Przed nami Gala PIG i konkurs Pracodawca Roku

Data publikacji: 2019-05-31 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-31 10:40
Przed nami Gala PIG i konkurs Pracodawca Roku
 

W piątek wieczorem (31 maja), podczas Gali Północnej Izby Gospodarczej rozstrzygnięty zostanie konkurs "Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego 2019".

Głównym organizatorem konkursu jest PIG - największa organizacja samorządu gospodarczego w Polsce oraz organizacje pozarządowe i Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest promowanie przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, którzy stosują dobre praktyki w prowadzeniu swojej działalności gospodarczej. Zdaniem organizatorów istotą pomysłu jest nie tylko nagradzanie tych, którzy dają dobrą pracę, ale także pokazania środowiska, pracodawców, wspieranie ich i mobilizowanie do większego rozwoju. Tytuł Pracodawcy Roku ma być też wskazówką, gdzie warto pracować.

W tegorocznej edycji konkursu przygotowano pięć kategorii: zakład pracy do 50 zatrudnionych, od 51 do 250 zatrudnionych, powyżej 250 zatrudnionych, społeczna i charytatywna odpowiedzialność biznesu - firma aktywna lokalnie, wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa oraz Rzemieślnik Roku.

- Zmienił się nieco zakres tego konkursu. Pojawiła się w nim nowa kategoria, czyli "Rzemieślnik Roku. To wynik ściślejszej współpracy, jaką nawiązaliśmy ze Szczecińską Izbą Rzemieślniczą. Oni widzą potrzebę wyróżnienia swoich członków, widzą w tym konkursie pewną wartość dodaną. Nowym elementem są także dwa konkursy przygotowane przez PIG w ramach współpracy z klubem Rotary International dla szczecińskiej młodzieży. Pierwszy to "mój pomysł na Szczecin" - konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz gimnazjów. Chodzi o to, aby młodzież przedstawiła swoje koncepcje rozwoju Szczecina, miasta, które ma być w przyszłości ich miejscem do studiowania lub prowadzenia własnej działalności. Drugi z konkursów, to "mój pomysł na biznes", czyli prezentacja nowych pomysłów, start-up-ów - mówił Jarosław Tarczyński, prezes PIG w wywiadzie dla "Kuriera".

Zwycięzcy w konkursie Pracodawca Roku oraz obu młodzieżowych kategoriach zostaną nagrodzeni podczas uroczystej Gali PIG - dorocznej, wielkiej imprezie plenerowej zachodniopomorskiego biznesu, która odbędzie się w piątek 31 maja na Wałach Chrobrego. Gwiazdą wieczoru będzie znana polska piosenkarka Sylwia Grzeszczak. ©℗

(dar)

Na zdjęciu: Wielka Gala Północnej Izby Gospodarczej 2018   

Fot. Marta Teszner

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nic się nie zmienia
2019-05-31 10:38:51
A lud roboczy wytrzeszcza oczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ