sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > Przed nami Gala PIG i konkurs Pracodawca Roku

Przed nami Gala PIG i konkurs Pracodawca Roku

Przed nami Gala PIG i konkurs Pracodawca Roku
Data publikacji: 2019-05-31 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-31 10:40
Wywietleń: 913 394079

W piątek wieczorem (31 maja), podczas Gali Północnej Izby Gospodarczej rozstrzygnięty zostanie konkurs "Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego 2019".

Głównym organizatorem konkursu jest PIG - największa organizacja samorządu gospodarczego w Polsce oraz organizacje pozarządowe i Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Celem konkursu jest promowanie przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego, którzy stosują dobre praktyki w prowadzeniu swojej działalności gospodarczej. Zdaniem organizatorów istotą pomysłu jest nie tylko nagradzanie tych, którzy dają dobrą pracę, ale także pokazania środowiska, pracodawców, wspieranie ich i mobilizowanie do większego rozwoju. Tytuł Pracodawcy Roku ma być też wskazówką, gdzie warto pracować.

W tegorocznej edycji konkursu przygotowano pięć kategorii: zakład pracy do 50 zatrudnionych, od 51 do 250 zatrudnionych, powyżej 250 zatrudnionych, społeczna i charytatywna odpowiedzialność biznesu - firma aktywna lokalnie, wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa oraz Rzemieślnik Roku.

- Zmienił się nieco zakres tego konkursu. Pojawiła się w nim nowa kategoria, czyli "Rzemieślnik Roku. To wynik ściślejszej współpracy, jaką nawiązaliśmy ze Szczecińską Izbą Rzemieślniczą. Oni widzą potrzebę wyróżnienia swoich członków, widzą w tym konkursie pewną wartość dodaną. Nowym elementem są także dwa konkursy przygotowane przez PIG w ramach współpracy z klubem Rotary International dla szczecińskiej młodzieży. Pierwszy to "mój pomysł na Szczecin" - konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz gimnazjów. Chodzi o to, aby młodzież przedstawiła swoje koncepcje rozwoju Szczecina, miasta, które ma być w przyszłości ich miejscem do studiowania lub prowadzenia własnej działalności. Drugi z konkursów, to "mój pomysł na biznes", czyli prezentacja nowych pomysłów, start-up-ów - mówił Jarosław Tarczyński, prezes PIG w wywiadzie dla "Kuriera".

Zwycięzcy w konkursie Pracodawca Roku oraz obu młodzieżowych kategoriach zostaną nagrodzeni podczas uroczystej Gali PIG - dorocznej, wielkiej imprezie plenerowej zachodniopomorskiego biznesu, która odbędzie się w piątek 31 maja na Wałach Chrobrego. Gwiazdą wieczoru będzie znana polska piosenkarka Sylwia Grzeszczak. ©℗

(dar)

Na zdjęciu: Wielka Gala Północnej Izby Gospodarczej 2018   

Fot. Marta Teszner

Komentarze

Nic się nie zmienia
A lud roboczy wytrzeszcza oczy.
2019-05-31 10:38:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie