wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line

Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line

Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line
Data publikacji: 2019-02-28 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 2667 378072

Po 11 latach pływania w barwach Unity Line, prom „Kopernik” został wycofany z serwisu spółki wchodzącej w skład Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej. Statek, należący do firmy Euroafrica Shipping Lines, w ostatni rejs okrężny na linii Świnoujście - Ystad - Świnoujście wypłynął w środę (27 lutego). W czwartek rano zacumował przy świnoujskim nabrzeżu 91.

Wycofanie „Kopernika” z eksploatacji zapowiadano już ponad rok temu, kiedy to Euroafrica kupiła używany, ale znacznie młodszy prom „Puglia”, przemianowany na „Copernicusa”. Zmodernizowany „Copernicus” wszedł na linię na początku września 2018 r. Nie zastąpił jednak od razu „Kopernika”, który był eksploatowany jeszcze przez pół roku.

- „Kopernik” pływał w naszej flocie od 2008 roku, przewiózł ok. 260 tys. kierowców - podała Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu Unity Line.

Euroafrica na razie nie potwierdziła sprzedaży statku, ale z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że opuści on wody Bałtyku.

„Kopernik” był najstarszym promem w serwisie Unity Line. Został zbudowany w 1977 r. Przechodził modernizację w latach 1999 - 2000, a następnie w 2008 r. Był dostosowany do przewozu ciężarówek, wagonów kolejowych i pasażerów.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

 

Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line Prom „Kopernik” opuszcza Unity Line

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie