czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Pracodawcy komentują: Wciąż brakuje pracowników

Pracodawcy komentują: Wciąż brakuje pracowników

Pracodawcy komentują: Wciąż brakuje pracowników
Data publikacji: 2019-07-25 23:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30 23:44
Wywietleń: 791 404862

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Na zmniejszające się zasoby pracowników wpływają procesy demograficzne – roczniki wchodzące na rynek pracy są znacznie mniej liczne od tych przechodzących do bierności zawodowej.

Anna Sudolska, kierownik Oddziału/członkini Zarządu IDEA HR, członkini ZPPZ:

- Jak podaje GUS w czerwcu br. wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw wzrósł r/r o 2,8%.  To słabszy przyrost niż w ubiegłym roku, kiedy w okresie czerwiec 2017 - czerwiec 2018 liczba zatrudnionych wzrosła o 3,7%. Przyczyną tej sytuacji są między innymi trudności w rekrutacji w przedsiębiorstwach i tym samym utrzymujące się duże zapotrzebowanie na pracowników.

Katarzyna Raczkowska, dyrektor zarządzająca Master HR, członkini ZPPZ:

- Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w ciągu roku o 256,3 zł. Wzrost wynagrodzeń między czerwcem 2019 a 2018 jest jednak niższy niż przed rokiem, kiedy wyniósł on 7,5% (w porównaniu do obecnego 5,3%). Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności liczba osób pracujących, mimo lepszej sytuacji na rynku pracy, nie uległa zbyt dużej zmianie. W pierwszym kwartale ubiegłego roku było to 16 476 tys. osób, natomiast w 2019 r. – 16 389 tys. osób.

Komentarze

Bez nazwy
Niech urzedy zwolnia ludzi to zaoszczedzi sie pieniadze na inne cele a praca pojdzie szybciej --- jest za duzo zatrudnienia w budzecie i urzedach -- to bedzie troche ludzi na rynku pracy jak sie zwolni
2019-07-30 22:53:42
Pablos
No i gdzie te oferty? Może kochani pracodawcy brakuje wam niewolników, a nie pracowników???
2019-07-30 15:17:27
Alicja
Oczywiście, że brakuje pracowników, to normalne. Jak pracodawcy zaczną płacić za pracę godne wynagrodzenie to i pracownicy się znajdą. Za 2.200 brutto i do tego na umowę zlecenie, to niech pracodawca sam zasuwa. Prywaciarze chcieliby, żeby pracownik na nich harował za darmo. Znam firmy, gdzie właściciel godnie wynagradza, umowy są na stałe plus dodatkowe świadczenia, to i pracownicy są i uczciwie pracują.
2019-07-30 09:55:42
Pablos
Podejmę pracę biurową 07.00-15.00 Oczekiwane wynagrodzenie min. 12 tys zł netto. Oferty proszę składać w formie komentarza. Odezwę się do wybranych potencjalnych pracodawców.
2019-07-30 04:18:27
Odp... do ja
No to wyjedz do Krajow... gdzie czyta sie z prawej w Lewo - to bedziesz mial tylko 25 lat i Nie bedziesz musial zawracac w obecnej R.P... "Gitary" !!
2019-07-27 23:42:42
@ja
Za złej zmiany było lepiej, ale złodziejom.
2019-07-27 20:45:18
Dryja
A to kłopot, minęły czasy kiedy zatrudniało się na gwizd a zwalniało na kopa.
2019-07-26 11:06:57
Uhmm, brakuje
Jasne, brakuje pracowników, a jakby ktoś chciał pracę biurową, a nie daj Boże w państwowym urzędzie, to nie ma najmniejszych szans.
2019-07-26 07:33:27
ja
jak zaczną płacić to i będą pracownicy mam 52 lata jak bym miał30 już by mnie tu nie było w tym chorym kraju z doooobrą zmianą!!!!!!!!
2019-07-26 07:15:27