Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Pracodawcy komentują: Inflacja po wakacjach zacznie spadać

Data publikacji: 2018-07-19 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:42
Pracodawcy komentują: Inflacja po wakacjach zacznie spadać
 

Według danych GUS w czerwcu br. inflacja w ujęciu rocznym wyniosła 2 proc. wobec majowej 1,7 proc. Ceny wzrosły o 0,1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Poniżej komentarze członków Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego.

Sebastian Goschorski, RSM Poland:

- Inflacja rośnie od trzech miesięcy. W czerwcu znaczący wpływ na jej wskaźnik miały wyższe ceny paliw do prywatnych środków transportu oraz wydatki związane z turystyką zorganizowaną. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny paliw wzrosły o 1,1 proc., a kierowcy powinni spodziewać się jeszcze wyższych cen benzyny i oleju napędowego. Spore zainteresowanie wakacyjnymi wyjazdami oraz osłabienie złotego spowodowały również wzrost cen wycieczek zagranicznych. W czerwcu były one droższe o 4,7 proc.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie:

- W lipcu i być może w sierpniu możemy spodziewać się wzrostu cen towarów i usług. Inflacja nie powinna znacznie przekroczyć 2 proc., a po wakacjach powinna wyhamować. Nie wiadomo jaki wpływ na ceny żywności będzie miała susza oraz wydarzenia na międzynarodowym rynku ropy naftowej. Mimo rosnącej inflacji raczej nie możemy liczyć na podwyżkę stóp procentowych przez najbliższy rok lub nawet dłużej.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA