czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Powstanie towarowy terminal przy lotnisku

Powstanie towarowy terminal przy lotnisku

Powstanie towarowy terminal przy lotnisku
Data publikacji: 2018-02-07 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 04:01
Wywietleń: 2338 313032

W Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów w połowie 2019 r. ma być gotowy towarowy terminal. Będzie to przedsięwzięcie spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding SA - specjalizującej się w budowie na wynajem parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo.

List intencyjny o zakupie działek o powierzchni 4,5 hektara pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów z zarządem lotniskowej spółki został podpisany 31 stycznia br. Nowoczesny multimodalny obiekt o powierzchni  ok. 5 000  m kw. będzie częścią infrastruktury PL Szczecin-Goleniów. Ma być najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Pomorzu Zachodnim i spełniać najwyższe światowe standardy, zapewniając kompleksową obsługę frachtu lotniczego.

Inwestor - Waimea Holding SA - finalizuje już rozmowy z operatorem przesyłek. W III kwartale br. wybierze generalnego wykonawcę i rozpocznie budowę terminalu. Obiekt ma zostać oddany do użytku na koniec II kwartału 2019 ro. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln złotych.

– Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hubu towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA. - Będzie to nasz drugi terminal cargo w Polsce, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Władze portu obdarzyły nas pełnym zaufaniem w tym zakresie, doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Planujemy wybudować profesjonalny terminal oraz wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Widzimy duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce.

Kompleksowo wyposażony Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów ma spełniać wszystkie wymogi niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym.

– Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z zadowoleniem i optymizmem patrzy na możliwość współpracy z firmą Waimea Holding SA - powiedział Maciej Dziadosz, prezes PL Szczecin-Goleniów. - Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego, którą czeka w najbliższym czasie bardzo dynamiczny rozwój.

(mag)

Na zdjęciu: Projekt terminalu przygotowała dla Waimea Holding SA szczecińsko-warszawska pracownia CITY architekci.

Wizualizacja pracownia CITY architekci

Komentarze

do tomson
rozumiem ze jestes z tych "ludzi" dla których jak nie ma to zle a jak jest to tez zle???
2018-02-08 14:41:38
tomson
Podoba mi się ten rozmach. Na wizualizacji 3 największe pasażerskie samoloty świata Airbusy 380, a czwarty w powietrzu. No i albo coś ze skalą się pochrzaniło albo ten terminal będzie też obsługiwany przez największe ciężarówki świata. Airbus A380 ma 73 m długości, to te ciężarówki muszą mieć coś z 50m. Nieźle.
2018-02-08 10:41:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”