czwartek, 03 grudnia 2020r.

Powstanie towarowy terminal przy lotnisku

Data publikacji: 2018-02-07 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 04:01
Powstanie towarowy terminal przy lotnisku
 

W Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów w połowie 2019 r. ma być gotowy towarowy terminal. Będzie to przedsięwzięcie spółki celowej z Grupy Kapitałowej Waimea Holding SA - specjalizującej się w budowie na wynajem parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo.

List intencyjny o zakupie działek o powierzchni 4,5 hektara pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów z zarządem lotniskowej spółki został podpisany 31 stycznia br. Nowoczesny multimodalny obiekt o powierzchni  ok. 5 000  m kw. będzie częścią infrastruktury PL Szczecin-Goleniów. Ma być najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Pomorzu Zachodnim i spełniać najwyższe światowe standardy, zapewniając kompleksową obsługę frachtu lotniczego.

Inwestor - Waimea Holding SA - finalizuje już rozmowy z operatorem przesyłek. W III kwartale br. wybierze generalnego wykonawcę i rozpocznie budowę terminalu. Obiekt ma zostać oddany do użytku na koniec II kwartału 2019 ro. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 mln złotych.

– Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hubu towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA. - Będzie to nasz drugi terminal cargo w Polsce, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Władze portu obdarzyły nas pełnym zaufaniem w tym zakresie, doceniając naszą pierwszą realizację przy lotnisku Rzeszów-Jasionka. Planujemy wybudować profesjonalny terminal oraz wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Widzimy duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na Pomorzu Zachodnim branżę e-commerce.

Kompleksowo wyposażony Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów ma spełniać wszystkie wymogi niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym.

– Zarząd Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów z zadowoleniem i optymizmem patrzy na możliwość współpracy z firmą Waimea Holding SA - powiedział Maciej Dziadosz, prezes PL Szczecin-Goleniów. - Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, mając pełną świadomość, że jest to jedna z gałęzi transportu lotniczego, którą czeka w najbliższym czasie bardzo dynamiczny rozwój.

(mag)

Na zdjęciu: Projekt terminalu przygotowała dla Waimea Holding SA szczecińsko-warszawska pracownia CITY architekci.

Wizualizacja pracownia CITY architekci

Komentarze

do tomson
2018-02-08 14:41:38
rozumiem ze jestes z tych "ludzi" dla których jak nie ma to zle a jak jest to tez zle???
tomson
2018-02-08 10:41:34
Podoba mi się ten rozmach. Na wizualizacji 3 największe pasażerskie samoloty świata Airbusy 380, a czwarty w powietrzu. No i albo coś ze skalą się pochrzaniło albo ten terminal będzie też obsługiwany przez największe ciężarówki świata. Airbus A380 ma 73 m długości, to te ciężarówki muszą mieć coś z 50m. Nieźle.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ