Poniedziałek, 05 czerwca 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Poszukiwany dzierżawca miejsc obsługi podróżnych na S3 w Przybiernowie

Data publikacji: 26 maja 2023 r. 20:22
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2023 r. 20:33
Poszukiwany dzierżawca miejsc obsługi podróżnych na S3 w Przybiernowie
Oferty na dzierżawę miejsc obsługi podróżnych Przybiernów Zachód i Wschód można składać do końca czerwca. Fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA  

Do końca czerwca można składać oferty na dzierżawę miejsc obsługi podróżnych (MOP-ów) Przybiernów Zachód i Wschód na drodze ekspresowej S3 na północ od Goleniowa. Przyszły dzierżawca wybuduje na nich stacje paliw i obiekty gastronomiczne. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czas dzierżawy przewidziany umową to 20 lat.

MOP-y Przybiernów posiadają obecnie parkingi i toalety, z których mogą korzystać kierowcy. Na stację paliw i gastronomię zarezerwowany jest odpowiedni teren.

– W przetargu będą mogły wystartować podmioty, które prowadzą minimum trzy stacje paliw i uzyskały średnioroczny przychód za ostatnie dwa lata nie mniej niż 10 mln zł – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. – Kryterium wyboru ofert będzie wysokość czynszu podstawowego, który nie może być niższy niż 15 tys. zł dla jednego obiektu. Dodatkowo dzierżawca będzie płacił czynsz od przychodu – 1 proc. od sprzedaży paliw i 4 proc. od pozostałej działalności. Opłaty te trafią bezpośrednio do Krajowego Funduszu Drogowego.

W kwietniu ubiegłego roku GDDKiA ogłosiła pierwszy przetarg na dzierżawę MOP-ów Przybiernów. W tym postępowaniu żaden podmiot nie złożył ofert. W obecnie ogłoszonym przetargu została zmodyfikowana standardowo stosowana zasada ABCABC, czyli odstępu dwóch MOP tego samego dzierżawcy od siebie na zasadę ABAB, czyli odstępu jednego MOP. Dzięki temu w nowym postępowaniu będzie mogło wystartować więcej podmiotów. 

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Proszę o wyjaśnienie
2023-05-26 20:28:48
w jaki sposób przychód stanowi kryterium skoro inwestor ma wybudować infrastrukturę????? W jaki sposób i kogo ma chronić ten warunek? To jest ustawianie przetargu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA