Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6

Data publikacji: 2020-02-28 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-02 19:51
Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6
 

Szczeciński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi przetarg na wybór dzierżawców Miejsc Obsługi Podróżnych Wyszogóra i Jarkowo na drodze S6 Goleniów-Koszalin. Na oferty czeka do 24 kwietnia br.

W ramach budowy drogi S6 Goleniów-Koszalin powstały dwie pary MOP-ów kategorii II (docelowo): Wyszogóra między Płotami i Nowogardem oraz Jarkowo między Kiełpinem i Kołobrzegiem. Obecnie czynne są MOP Jarkowo, a w MOP Wyszogóra trwają odbiory i roboty wykończeniowe. Obiekty te mają oświetlenie, jezdnie manewrowe, parkingi, toalety i tereny odpoczynku oraz odpowiednie przyłącza. Na terenie MOP-ów została wydzielona rezerwa terenu pod budowę stacji paliw i restauracji.

MOP-y na S6

Wybudowanie części komercyjnej (restauracji i stacji paliw) MOP i utrzymanie całości terenu będzie należeć do zadań dzierżawcy, który zostanie wybrany w otwartym przetargu. W postępowaniu tym mogą wziąć udział firmy, które posiadają minimum trzy stacje benzynowe oraz co najmniej  trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności polegającej na obsłudze podróżnych, w MOP na autostradach, drogach ekspresowych lub krajowych.

- Jednocześnie zgodnie z antymonopolową zasadą ABC, pomiędzy stacjami tego samego dzierżawcy muszą być przynajmniej dwie inne stacje paliw - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Oddziału GDDKiA w Szczecinie. - Kryteriami oceny ofert będzie zadeklarowana wysokość czynszu podstawowego (nie mniejsza niż 15 tys. złotych miesięcznie za jeden MOP). Dzierżawcy będą również zobowiązani do płacenia miesięcznego czynszu od przychodów w wysokości 1% od sprzedaży paliw i 4% od pozostałej działalności. Dochody z dzierżawy MOP zasilają Krajowy Fundusz Drogowy. Okres dzierżawy to 20 lat od daty odbioru nieruchomości.

Na wykonanie stacji paliw przewidziano 18 miesięcy, a na restaurację 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy. Oferty można składać do 24 kwietnia br.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marek
2020-03-01 15:36:06
Niech budują jak najszybciej.
Antoni
2020-02-29 12:10:32
Brawo!
Kierowca
2020-02-29 05:29:58
Droga fajna ale brak parkingów na trasie i toalet

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ