poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6

Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6

Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6
Data publikacji: 2020-02-28 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-02 19:51
Wywietleń: 2578 443691

Szczeciński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi przetarg na wybór dzierżawców Miejsc Obsługi Podróżnych Wyszogóra i Jarkowo na drodze S6 Goleniów-Koszalin. Na oferty czeka do 24 kwietnia br.

W ramach budowy drogi S6 Goleniów-Koszalin powstały dwie pary MOP-ów kategorii II (docelowo): Wyszogóra między Płotami i Nowogardem oraz Jarkowo między Kiełpinem i Kołobrzegiem. Obecnie czynne są MOP Jarkowo, a w MOP Wyszogóra trwają odbiory i roboty wykończeniowe. Obiekty te mają oświetlenie, jezdnie manewrowe, parkingi, toalety i tereny odpoczynku oraz odpowiednie przyłącza. Na terenie MOP-ów została wydzielona rezerwa terenu pod budowę stacji paliw i restauracji.

MOP-y na S6

Wybudowanie części komercyjnej (restauracji i stacji paliw) MOP i utrzymanie całości terenu będzie należeć do zadań dzierżawcy, który zostanie wybrany w otwartym przetargu. W postępowaniu tym mogą wziąć udział firmy, które posiadają minimum trzy stacje benzynowe oraz co najmniej  trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności polegającej na obsłudze podróżnych, w MOP na autostradach, drogach ekspresowych lub krajowych.

- Jednocześnie zgodnie z antymonopolową zasadą ABC, pomiędzy stacjami tego samego dzierżawcy muszą być przynajmniej dwie inne stacje paliw - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Oddziału GDDKiA w Szczecinie. - Kryteriami oceny ofert będzie zadeklarowana wysokość czynszu podstawowego (nie mniejsza niż 15 tys. złotych miesięcznie za jeden MOP). Dzierżawcy będą również zobowiązani do płacenia miesięcznego czynszu od przychodów w wysokości 1% od sprzedaży paliw i 4% od pozostałej działalności. Dochody z dzierżawy MOP zasilają Krajowy Fundusz Drogowy. Okres dzierżawy to 20 lat od daty odbioru nieruchomości.

Na wykonanie stacji paliw przewidziano 18 miesięcy, a na restaurację 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy. Oferty można składać do 24 kwietnia br.

(ip)

Fot. GDDKiA/Szczecin

 

 

Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6 Będą stacje paliw i restauracje w MOP-ach na S6

Komentarze

Marek
Niech budują jak najszybciej.
2020-03-01 15:36:06
Antoni
Brawo!
2020-02-29 12:10:32
Kierowca
Droga fajna ale brak parkingów na trasie i toalet
2020-02-29 05:29:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie