Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Port Lotniczy Szczecin Goleniów podsumował 2023 rok. Prawie pół miliona pasażerów

Data publikacji: 31 stycznia 2024 r. 09:10
Ostatnia aktualizacja: 02 lutego 2024 r. 08:34
Port Lotniczy Szczecin Goleniów podsumował 2023 rok. Prawie pół miliona pasażerów
W minionym roku z usług Portu Lotniczego Szczecin Goleniów skorzystało łącznie 477 494 pasażerów. Fot. Port Lotniczy Szczecin Goleniów  

W minionym roku z usług Portu Lotniczego Szczecin Goleniów skorzystało łącznie 477 494 pasażerów. Jest to wynik lepszy o około 14 proc. w porównaniu do uzyskanego w 2022 roku, tym samym zbliżając się do wyników sprzed pandemii COVID-19.

– Miniony rok był szczególnie dobry w segmencie wakacyjnego ruchu czarterowego – informuje Natalia Wilkowiecka z Działu Marketingu Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność. – W okresie wakacyjnym z rejsów do Turcji i Bułgarii skorzystała rekordowa liczba prawie 40 tysięcy pasażerów. Liczymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy. Z pewnością przyczyni się do tego wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji, które biuro podróży Coral Travel zaplanowało już na 27 kwietnia.

Dodatkowo, w maju zagraniczny touroperator Eurotours ma w planach zainaugurowanie pierwszych w historii turystycznych, rozkładowych połączeń czarterowych do Polski. Z bezpośrednich lotów z Graz i Linz do Szczecina korzystać będą obywatele Austrii, którzy coraz częściej doceniają turystyczne walory Pomorza Zachodniego, pragnąc wypocząć nad przepięknymi bałtyckimi plażami.

Przywracane połączenia

Jeszcze przed końcem sezonu zimowego linia lotnicza Ryanair przywróci dwa wyczekiwane połączenia: od 1 marca do Krakowa, a od 20 marca do Dublina. Pojawi się również więcej lotów do Wielkiej Brytanii – od 18 marca ich liczba, bezpośrednio do Londynu, zwiększy się z pięciu do sześciu w tygodniu.

Dodatkowo, wraz z początkiem letniego rozkładu, tj. od 31 marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy – z 19 do 22 w tygodniu.

– Nowy rozkład pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości przesiadkowe hubu w Warszawie osobom podróżującym finalnie do wielu miejsc w Europie, Ameryce czy Azji – zaznacza Natalia Wilkowiecka.

Obecnie z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów dostępne są loty: z PLL LOT do Warszawy Chopin; z Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa (od 1 marca), Dublina (od 20 marca); z Norwegian do Oslo Gardermoen; z WizzAir do Oslo Torp; z biurami podróży Coral Travel, TUI, Rainbow, Itaka do Antalyi; z TUI i Coral Travel do Burgas.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Maria
2024-02-02 07:48:25
Wynik żenujący! wszystkie inne lotniska mają rekordowe wzrosty w 2023 roku i wielkie plany rozwoju siatek połączeń na ten rok, a ci nawet nie uzyskali wyniku sprzed pandemii! kto toleruje tak słabe zarządzanie od lat?? niech się właściciele wreszcie obudzą! Szczecin jako najbardziej oddalone od innych wielkich polskich miast i Pomorze Zachodnie jako czołowy region turystyczny zasługują na normalne lotnisko! dość już tego syfu co jest.
tadek
2024-02-01 23:42:14
wstyd i hańba. Tyle to ma mniejszy Lublin po kilku latach działania. A te niemoty siedzą w tych krzakach w Glewicach i od kilkunastu lat nie robią nic żeby rozwijać siatkę połączeń, czy zbudować normalny terminal. Niedługo Zielona Góra i Olsztyn nas przegonią. Czy jest w tym mieście i regionie jakiś gospodarz ?
@Pomorzanin
2024-02-01 16:37:36
Berlin nie jest żadnym hubem. Nawet Niemcy narzekają że prawie nic stamtąd nie lata. My ze Szczecina powinniśmy mieć 2 x dziennie połączenie do prawdziwego hubu, typu Frankfurt, Amsterdam czy Paryż. Tylko wtedy będzie to miało sens. Co do czarterów letnich to pełna zgoda- żenada! Nawet zielona góra ma więcej niż lotnisko Szczecin-Goleniów. dziwne, że nikt tych leśnych dziadków nie rozlicza z zastoju wieloletniego
realista
2024-02-01 16:34:18
Ci administrujący, bo przecież nie zarządzający lotniskiem w Glewicach, to jest jakiś dramat. A drugi dramat to, że prezydent i marszałek pozwalają im na ten marazm od 20 lat! śmieje się z nas cały kraj. Naprawdę już wystarczy i trzeba podziękować tym nieudacznikom.
747
2024-01-31 14:45:13
No dosyć propagandy, POprosze o jasne info ile spółka miała straty za 2023 , ile ma straty w ostatnich 10 latach ? Ile i kto dopłaci do straty z naszych podatkow , ile na glowe szczecinianina ? Dlaczego bilety do WAW dalej są po kilkaset zł, czyli drożej niż berlin Barcelona ?
@Pomorzanin
2024-01-31 12:59:30
Berlin? Tylko do podrzucenia do prawdziwego dużego lotniska. Na "dalsze destynacje" musisz się dostać do Heathrow, de Gaulla albo Amsterdamu, ewentualnie jeszcze Frankfurt albo Monachium, ale na pewno nie ta nowa wersja Schönefeld.
infrastruktura
2024-01-31 12:53:00
Kiedy bezemisyjne samoloty elektryczne?
Pomorzanin
2024-01-31 11:01:41
Loty z Warszawy to interesują mnie jak zeszłoroczny śnieg, szkoda czasu... Do dalszych destynacji jest Berlin... a z Goleniowa powinny być loty do głownych celów turystycznych typu Turcja, Włochy, Austria (zamiast czarterów - 1-2x w tygodniu na początek, w sezonie) i oczywiscie Skandynawia/Wielka Brytania... Natomiast nie rozumiem lotów do Austrii, co to jest? "loty jednostronne"? Jako Polak nie mogę polecieć do Grazu czy Linzu?
Teraz będzie
2024-01-31 10:35:23
odbudowa i stare , stare problemy od nowa . Paliwko będzie za drogie i tego smogu za dużo?! . Poza tym kto to widział , aby pospulstwo sobie latało . Samolot tylko dla wybranych praworządnie i porządnie . Reszta jeden mundurek bez kołnierzyka , miseczka biała z motyla noga i popi...ać z kapcia . Rower ? Rower nie ! Za drogi !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA