wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > „Police” z zyskiem po I kwartale

„Police” z zyskiem po I kwartale

„Police” z zyskiem po I kwartale
Data publikacji: 2018-05-11 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Wywietleń: 2601 326913

Grupa Azoty Police w I kwartale 2018 r. wypracowała ponad 33 mln zł zysku przy zbliżonych do sprzed roku poziomach wskaźników rentowności i wyższych płynności.

Na taki poziom wyników finansowych „Polic” wpływ miały niekorzystne zmiany w otoczeniu rynkowym, w tym głównie istotne wzrosty cen kluczowego surowca – gazu ziemnego - oraz przedłużająca się zima, która spowodowała opóźnienie nawożenia.

Miniony kwartał był kolejnym okresem wysokich wyników produkcji i sprzedaży bieli tytanowej. Odnotowano tutaj blisko dwukrotny wzrost w relacji do tego samego czasu  2017 roku.

- Wyniki pierwszego kwartału dobitnie pokazują, jak wielką wartość stanowi dywersyfikacja naszego biznesu. Dlatego jej kontynuacja jest jednym z 4 filarów naszej strategii do roku 2020. Wzmocnią ją kolejne inwestycje, w tym sztandarowa - Polimery Police. W odróżnieniu od innych podmiotów działających na rynku chemicznym, opartych niejednokrotnie na jednym filarze (np. nawozowym) potrafimy oprzeć się niekorzystnym trendom i wykorzystać możliwości oraz siłę naszych pozostałych segmentów. W pierwszym kwartale cała Grupa Azoty wykonała olbrzymią pracę, aby wobec niekorzystnych warunków makroekonomicznych zaprezentować jak najlepszy wynik – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty oraz „Polic".

(g)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie