wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > „Police” z kolejną umową na fosforyty z Maroka

„Police” z kolejną umową na fosforyty z Maroka

„Police” z kolejną umową na fosforyty z Maroka
Data publikacji: 2018-04-10 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Wywietleń: 1896 322285

Afrykańskie fosforyty o szacunkowej wartości 350 mln zł sprowadzi w ciągu najbliższych trzech lat Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” (Grupa Azoty Police). Szczegółowe warunki kontraktu określa podpisana w poniedziałek umowa pomiędzy policką spółką a marokańską firmą Office Chérifien des Phosphates (OCP).

Dostawa tego strategicznego dla produkcji nawozów w Policach surowca ma zabezpieczyć potrzeby firmy do końca 2020 r. Grupa Azoty Police potrzebuje ok. 1 mln ton fosforytów rocznie.

Zgodnie z zapisami dokumentu, który ma charakter ramowy - cena za surowiec i jego ilość zostały uzgodnione dla pierwszego roku trwania umowy. Bazując na warunkach tegorocznych oszacowano wartość całej umowy na ok. 350 mln zł.

- Umowa jest kontynuacją wieloletniej współpracy z marokańską firmą OCP. Firma ta 
w ostatnich latach przeznaczyła ogromne nakłady inwestycyjne na poprawę technologii przetwarzania rudy fosforytowej, przez co finalny produkt, jakim jest fosforyt, posiada wysokie parametry jakościowe, gwarantujące utrzymanie właściwego reżimu technologicznego podczas produkcji kwasu fosforowego i dalej nawozów wieloskładnikowych w Policach – mówi prezes Grupy Azoty Police i Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Jak podkreśla, firma OCP, będąca największym na świecie eksporterem fosforytów, zapewnia stabilność dostaw.

Do Polski surowiec, podobnie jak w przypadku poprzedniej umowy z OCP, przetransportują statki Polskiej Żeglugi Morskiej, z którą od wielu lat zakłady w Policach mają podpisaną umowę.

Grupa Azoty Police współpracuje z OCP już od lat 70-tych. Ostatnia umowa z tą firmą, podpisana blisko rok temu, wygasła z końcem 2017 r. i miała wartość ponad 130 mln zł.

(z)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Jedno Oko na Maroco...
A czy "Ktos lub Cos" mierzy tam w Policach jak i Okolicy... zanieczyszczenie powietrza i gleby...?? A dzieci rodza sie tam bez zadnych Wad... gdzie o Starszych juz nie ws-PO-mne ??
2018-04-10 23:29:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie