Poniedziałek, 03 lutego 2025 r. 
REKLAMA

Podpisano porozumienie dot. rozwoju Portu Morskiego Grupy Azoty w Policach

Data publikacji: 03 lutego 2025 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 03 lutego 2025 r. 21:09
Podpisano porozumienie dot. rozwoju Portu Morskiego Grupy Azoty w Policach
Sygnatariuszami porozumienia są (na zdjęciu od lewej): burmistrz Polic - Krystian Kowalewski, starosta policki - Shivan Fate, marszałek województwa - Olgierd Geblewicz, prezes zarządu Grupy Azoty Police - Andrzej Dawidowski, wiceprezes zarządu Morskiego Portu Police - Radosław Maćkowiak. Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Pięciostronne "Porozumienie w sprawie współdziałania dla rozwoju obszaru Portu Morskiego w Policach" podpisano w poniedziałek w siedzibie Grupy Azoty Police. Efektem tego porozumienia ma być stworzenie swego rodzaju parku logistyczno-przemysłowego.

Porozumienie podpisali przedstawiciele władz Grupy Azoty Police, województwa zachodniopomorskiego, powiatu polickiego, gminy Police oraz zarządu polickiego portu.

- Zmieniamy przede wszystkim sposób współpracy w ramach powiatu, gminy, urzędu marszałkowskiego. Chcemy iść przede wszystkim głębiej w zakresie kooperacji i pracy na rzecz rozwoju nie tylko Grupy Azoty, ale wszystkich firm, które się tutaj mieszczą, na rzecz rozwoju gminy, powiatu i województwa - mówi Andrzej Dawidowski, prezes zarządu Grupy Azoty Police. - Chcemy rozwijać ten obszar przede wszystkim jako obszar produkcji chemicznej, przemysłowej, logistycznej, ale też dywersyfikacji biznesu i produktu.

Samo porozumienie dotyczy ponad 400 ha terenów przeznaczonych do rozwoju, zabudowy instalacjami przemysłowymi, chemicznymi, ale również rozwoju obszarów portowych.

- Chcemy ściągać inwestorów dla tych 400 ha świetnie skomunikowanych terenów w otoczeniu Zakładów Chemicznych Police, terenów z dostępem do wody, torów i drogi - zaznaczył Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Chcemy ściągać jak najlepszych inwestorów z różnych branż, aby budować potencjał gospodarczy tego miejsca, budować dywersyfikację Grupy Azoty i rozwijać gospodarczo Pomorze Zachodnie.

Marszałek dodał, że już od kilku miesięcy z zarządem zakładów chemicznych i lokalnymi włodarzami rozmawiał o tym, w jaki sposób wspierać na tych terenach budowanie pewnego rodzaju parku przemysłowego wokół zakładów.

- Tak naprawdę do tego wracamy, bardziej z nakierowaniem na park logistyczno-przemysłowy, z gigantycznym potencjałem, z nową bocznicą kolejową, z dobrym spięciem infrastrukturalnym - wymieniał.

- Gmina Police ma swój udział w porcie polickim, wprawdzie umiarkowany, ale jako partner jest partnerem bardzo ważnym - mówił Krystian Kowalewski, burmistrz Polic. - Dzisiaj podpisujemy dokument o współpracy, ale współpracujemy od początku i już pierwsze efekty mamy w postaci m.in. budowy bocznicy kolejowej w porcie polickim, co jest takim kołem zamachowym, który powoduje, że ten teren staje się coraz bardziej atrakcyjny. I tych zainteresowanych inwestorów jest coraz więcej.©℗

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA