poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Gospodarka > PO może poprzeć pomysł PiS

PO może poprzeć pomysł PiS

PO może poprzeć pomysł PiS
Data publikacji: 2015-12-15 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 897 55659

Nie znamy jeszcze konkretnych planów Prawa i Sprawiedliwości względem rozwoju przemysłu stoczniowego w Szczecinie, ale już wiemy, że politycy mogą być w tej sprawie podzieleni.

Kiedy kilka dni temu na łamach „Kuriera Szczecińskiego” zapytaliśmy posła Krzysztofa Zarembę (PiS), w jaki sposób jego formacja zamierza odbudować sektor stoczniowy w Szczecinie, usłyszeliśmy, że ważnym elementem procesu będzie Morska Stocznia Remontowa Gryfia, majątek po Stoczni Szczecińskiej oraz mniejsze firmy, które działają dziś na terenach stoczniowych.

Polityk zaznaczył: - Żeby przedsiębiorstwa te mogły się rozwijać, musi być koło zamachowe - generator pieniądza.

A na pytanie, co ma być tym kołem, stwierdził: - Naszym celem jest odtworzenie dużej stoczni.

Jakie konkretnie działania będą się kryć za hasłem „odtworzenia dużej stoczni”, zapewne dowiemy się za jakiś czas od Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (resort dopiero co powstał). Już dziś jednak wiemy, że nie wszyscy politycy opozycji propozycję PiS mogą przyjąć z otwartymi rękoma.

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość powie, że chce wybudować za publiczne pieniądze stocznię, zainwestować 20 mld zł środków publicznych, to raczej będziemy przeciw - stwierdził Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej i świeżo upieczony przewodniczący partii na Pomorzu Zachodnim.

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy także zachodniopomorskiego lidera Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Czy PO popiera hasło odbudowy stoczni? Jest na to szansa.

- Będziemy popierać te pomysły, które będą sprzyjać Pomorzu Zachodniemu -  stwierdził poseł Gawłowski. - Projekt musi być jednak racjonalny - dodał. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Jaki los czeka przemysł stoczniowy w Szczecinie?

Komentarze

Głupi uwierzy w takie deklaracje...
że niby ci - Solidaruchy - co zrujnowali polski przemysł, teraz będą go odbudowywać. Lody będą kręcone na grzbiecie hołoty, co ich wybrała w 1989; nic innego.
2015-12-16 19:29:43
Tak, ale "moze"...PO-trafi byc glebokie, dlugie i szerokie...!
Teraz jak juz grund pod nogami PO-owcom sie PO-rzadnie "zawalil" to nagle rzekomo zaczynaja stwierdzac - Jest na to szansa. Tak... gdyz dalej chca "wyglupic" niezorientowanych swoja PO-lityka pewnych Obywateli... by zyskac Ich ewentualne glosy na przyszlosc ? Jak PO-stkomunisci juz raz zdradzili i rozlozyli Stocznie i jej caly bardzo duzy majatek... to wiecej nie ma co wierzyc w te Ich PO-owskie "obietnice" ! !
2015-12-16 11:27:45
Antygenerator
To jest właśnie myślenie pseudo ekonomiczne PIS: misi być GENERATOR PIENIĄDZA jak powiedział pan poseł z PIS-u czyli kto? Ja wam odpowiem: PODATNIK!!!!!! z kieszeni biednego podatnika będzie sie generować pieniądze na zachcianki PIS-u, bo przecież rząd ani parlament nie mają innych pieniędzy tylko opłaty od firm i osób prywatnych. Pan poseł już żyje z pieniędzy generowanych przez podatnika bo z tych pieniędzy wypłacane sa diety parlamentarzystów.
2015-12-15 11:22:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie