Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

PO może poprzeć pomysł PiS

Data publikacji: 15 grudnia 2015 r. 11:41
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
PO może poprzeć pomysł PiS
 

Nie znamy jeszcze konkretnych planów Prawa i Sprawiedliwości względem rozwoju przemysłu stoczniowego w Szczecinie, ale już wiemy, że politycy mogą być w tej sprawie podzieleni.

Kiedy kilka dni temu na łamach „Kuriera Szczecińskiego” zapytaliśmy posła Krzysztofa Zarembę (PiS), w jaki sposób jego formacja zamierza odbudować sektor stoczniowy w Szczecinie, usłyszeliśmy, że ważnym elementem procesu będzie Morska Stocznia Remontowa Gryfia, majątek po Stoczni Szczecińskiej oraz mniejsze firmy, które działają dziś na terenach stoczniowych.

Polityk zaznaczył: - Żeby przedsiębiorstwa te mogły się rozwijać, musi być koło zamachowe - generator pieniądza.

A na pytanie, co ma być tym kołem, stwierdził: - Naszym celem jest odtworzenie dużej stoczni.

Jakie konkretnie działania będą się kryć za hasłem „odtworzenia dużej stoczni”, zapewne dowiemy się za jakiś czas od Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (resort dopiero co powstał). Już dziś jednak wiemy, że nie wszyscy politycy opozycji propozycję PiS mogą przyjąć z otwartymi rękoma.

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość powie, że chce wybudować za publiczne pieniądze stocznię, zainwestować 20 mld zł środków publicznych, to raczej będziemy przeciw - stwierdził Piotr Misiło, poseł Nowoczesnej i świeżo upieczony przewodniczący partii na Pomorzu Zachodnim.

O opinię w tej sprawie poprosiliśmy także zachodniopomorskiego lidera Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Czy PO popiera hasło odbudowy stoczni? Jest na to szansa.

- Będziemy popierać te pomysły, które będą sprzyjać Pomorzu Zachodniemu -  stwierdził poseł Gawłowski. - Projekt musi być jednak racjonalny - dodał. ©℗

(masz)

Fot. Robert STACHNIK

Jaki los czeka przemysł stoczniowy w Szczecinie?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Głupi uwierzy w takie deklaracje...
2015-12-16 19:29:43
że niby ci - Solidaruchy - co zrujnowali polski przemysł, teraz będą go odbudowywać. Lody będą kręcone na grzbiecie hołoty, co ich wybrała w 1989; nic innego.
Tak, ale "moze"...PO-trafi byc glebokie, dlugie i szerokie...!
2015-12-16 11:27:45
Teraz jak juz grund pod nogami PO-owcom sie PO-rzadnie "zawalil" to nagle rzekomo zaczynaja stwierdzac - Jest na to szansa. Tak... gdyz dalej chca "wyglupic" niezorientowanych swoja PO-lityka pewnych Obywateli... by zyskac Ich ewentualne glosy na przyszlosc ? Jak PO-stkomunisci juz raz zdradzili i rozlozyli Stocznie i jej caly bardzo duzy majatek... to wiecej nie ma co wierzyc w te Ich PO-owskie "obietnice" ! !
Antygenerator
2015-12-15 11:22:51
To jest właśnie myślenie pseudo ekonomiczne PIS: misi być GENERATOR PIENIĄDZA jak powiedział pan poseł z PIS-u czyli kto? Ja wam odpowiem: PODATNIK!!!!!! z kieszeni biednego podatnika będzie sie generować pieniądze na zachcianki PIS-u, bo przecież rząd ani parlament nie mają innych pieniędzy tylko opłaty od firm i osób prywatnych. Pan poseł już żyje z pieniędzy generowanych przez podatnika bo z tych pieniędzy wypłacane sa diety parlamentarzystów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA