środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego

Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego

Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego
Data publikacji: 2018-05-10 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-12 08:55
Wywietleń: 1232 326964

W czwartek (10 maja) w Urzędzie Morskim w Szczecinie otwarto oferty w przetargu na modernizację toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m. Chodzi o wykonanie głównych prac: projektu i robót budowlanych. Wpłynęło pięć ofert. Wszystkie zaproponowane ceny przewyższają kwotę, jaką UMS zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

To inwestycja od dawna wyczekiwana przez branżę morską. W przetargu na główne prace wpłynęło pięć ofert.

Konsorcjum firm Jan De Nul NV z Belgii (lider) i Porr z Warszawy zaoferowało cenę ok. 1 mld 769 mln zł. Chińska firma China Harbour Engineering Company Ltd. zaproponowała blisko 1 mld 712 mln zł. Oferta konsorcjum firm Boskalis International B.V. z Holandii (lider), gdańskiego Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych oraz Rohde Nielsen A/S z Danii to ponad 1 mld 742 mln zł. Z kolei konsorcjum firm Dredging International NV z Belgii (lider) oraz Van Oord Dredging and Marine Contractors bv z Holandii zaproponowało przeszło 1 mld 336 mln zł. Piątą ofertę – ponad 1 mld 722 mln zł – złożyło konsorcjum firm Sinohydro Corporation Ltd. z Chin (lider), Powerchina Harbour Co. Ltd. również z Chin oraz Altor Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Wymienione kwoty są cenami brutto. Wszystkie jednak przekraczają kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli nieco ponad 1 mld 171 mln zł.

– Oferty będą teraz analizowane przez komisję przetargową, zakładamy, że potrwa to od jednego do półtora miesiąca, bo złożone oferty muszą zostać bardzo dokładnie sprawdzone – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy UMS. – Jest to bardzo ważny dla naszego regionu przetarg, więc z pewnością będziemy szukać możliwości znalezienia ewentualnych dodatkowych środków, ale najpierw musimy zweryfikować złożone przez wykonawców dokumenty, by mieć pewność, że złożone oferty są prawidłowe.

Dodajmy, że wszyscy oferenci zaproponowali wykonanie zamówienia w ciągu 42 miesięcy.

(ek)

Fot. Dariusz Gorajski

Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego Pięć ofert w przetargu na pogłębienie toru wodnego

Komentarze

babka
W czasach przerażającego komunizmu opisywanego przez Wielkiego Historyka Centkiewicza droga wodna byla poglebiana, w czasach slusznych droga wodna jest nieprzejezdna i nie ma polskich firm ktore to zrobia a sa urzednicy w lampasach i mamy Fryge i sztandary Solidarnosci
2018-05-12 07:59:05
Trzeba Rozgwiazdę
wyciągnąć i PRCiP szczeciński reanimować...
2018-05-11 00:07:27
Lub inaczej...
A co na to Polscy Producenci... dennie PO-dwodnych odkurzaczy ?
2018-05-10 23:22:28
Tansze wersje...
A nie taniej bedzie "PO-w-PO-m-PO-wy-wac" wiecej wody do Odry... lub odczekiwac by wieksze statki wchodzily dopiero PO... ulewach deszczowych i odwilzach zimowych ??
2018-05-10 23:15:55
krótko
dali cene z pupy a ci wyliczyli ile to naprawde kosztuje
2018-05-10 17:21:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”