niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Panie mniej ryzykują

Panie mniej ryzykują

Panie mniej ryzykują
Data publikacji: 2016-03-08 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 727 122730

Zdaniem niektórych mężczyzn, panie gorzej spisują się za kierownicą. Tymczasem one jeżdżą ostrożniej, bo chyba taka jest kobieca natura. Okazuje się, że podobnie jest z długami. Co potwierdza rejestr dłużników.

Otóż – bez chyba większego zdziwienia – odkryjemy w nim, że kobiety zajmują na liście zdecydowanie mniej miejsca niż panowie. Tylko 34 procent wszystkich zadłużonych świadczyć ma o tym, że są solidniejsze od „facetów”. Ale jak informuje BIG InfoMonitor, „gorzej idzie im opłacanie rachunków za wywóz nieczystości oraz opłat za czynsz i wynajem”.

Co oczywiste, panie zdecydowanie lepiej od panów wypadają w kategorii dłużnik alimentacyjny – prawie ich nie ma w tym typowo męskim gronie. Wyjątkowo rzadko zdarza się też kobietom mieć długi wobec firm ubezpieczeniowych, czyli nie płacić składek lub wchodzić w spór z powodu regresu (np. po spowodowaniu wypadku pod wpływem alkoholu, kiedy to wszystkie szkody idą na konto kierowcy, ponieważ prowadzenie pod wpływem wyłącza odpowiedzialność ubezpieczyciela, albo w sytuacji braku ubezpieczenia i zalaniu sąsiada, który taką polisę ma). Panie rzadko też ryzykują przejazd na gapę, więc są tylko co piątym gapowiczem.

– Zdecydowanie rzadziej niż panowie, piękna płeć wpisywana jest do rejestru za nieuregulowanie rat leasingowych. Na koncie pań znacznie mniej jest też spraw sądowych o zaległe zobowiązania – zwraca uwagę Mariusz Hildebrand, wiceprezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Aby nie było tak sielankowo, warto dodać, że panie – podobnie jak panowie – mają problem z fakturami za prąd i gaz. Odsetek kobiet w grupie dłużników „zwiększa się w przypadku takich kategorii, jak poręczenia kredytów, nieopłacanie rachunków za telefon i za telewizję kablową, opóźnienia w spłacie kredytów, przeterminowane zadłużenie na kartach kredytowych oraz nieopłacone zakupy ratalne. Ich udział wynosi tu między 39 a 46 procent” - oszacował w badaniu Millward Brown na zlecenie BIG InfoMonitor.

Większe rysy na portrecie kobiety-dłużniczki niż mężczyzny-dłużnika robią natomiast opłaty za czynsz, wynajem i dzierżawę oraz wywóz nieczystości. Kobiet-dłużników niepłacących rachunków za energię, gaz oraz olej opałowy jest niemal tyle samo co mężczyzn. Ogółem jednak „kobiety znajdują mniej powodów na opóźnienie płatności rachunków”. Bardzo prawdopodobne jest, że przelew będzie mniej opóźniony, gdy zrobi go pani domu. A jeżeli zbyt późno prześle pieniądze, to dlatego że zapomniała o terminie lub o samym rachunku (35 proc. kobiet).

(kl)

Infografika: BIG InfoMonitor

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie