sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Nowy kontrakt ST3 Offshore

Nowy kontrakt ST3 Offshore

Nowy kontrakt ST3 Offshore
Data publikacji: 2019-03-21 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1695 381936

Szczecińska fabryka ST3 Offshore podpisała kolejny kontrakt. Tym razem kontrahentem jest spółka z branży budowlano-portowej z Niemiec. Umowa dotyczy produkcji dalb cumowniczych dla portu w Hamburgu. Realizacja kontraktu już się rozpoczęła.

- Umowa została podpisana na początku lutego i dotyczy produkcji w sumie 43 elementów dalb - 17 pali o długości do 41 m i 25 mniejszych części - nakładek na pale - informuje Bogna Bartkiewicz, specjalista ds. PR w spółce. - Zleceniodawa to Arbeitsgemeinschaft GSWP Finkenwerder, której wspólnikami są: F+Z Baugesellschaft, AUG. PRIEN Bauunternehmung oraz Taucher Knoth. Kontrakt związany jest z rozbudową portu Hamburg-Finkenwerder o miejsca postojowe dla dużych statków.

Dalby to stalowe rury, posadowione na dnie akwenu, wystające ponad powierzchnię wody i wykorzystywane m.in. jako uchwyt do cumowania.

- Konstrukcja i technologia produkcji dalb jest bardzo zbliżona do konstrukcji i technologii produkcji tzw. monopali wykorzystywanych przy budowie farm wiatrowych, a służących do posadowienia platformy pośredniej, wieży oraz turbiny wiatraka na dnie morza - wyjaśnia B. Bartkiewicz. - Tym samym projekt ten idealnie wpisuje się w profil zakładu ST3 Offshore, wyspecjalizowanego w produkcji różnego rodzaju fundamentów do morskich farm wiatrowych.

Choć start produkcji planowany był na koniec marca, to realizacja kontraktu już się rozpoczęła. Było to możliwe dzięki aktywnemu nadzorowi nad realizacją projektu i zorganizowaniu dostaw pierwszych blach w pierwszym tygodniu marca. Zamówione są już blachy dla całego kontraktu. Większość stali dla projektu pochodzi z polskich hut.

Produkcja rozpoczęła się od cięcia blach i przygotowania krawędzi do spawania.

Transport wszystkich pali odbędzie się drogą morską, najprawdopodobniej na początku lipca tego roku.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

 

Nowy kontrakt ST3 Offshore Nowy kontrakt ST3 Offshore Nowy kontrakt ST3 Offshore Nowy kontrakt ST3 Offshore

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie