poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Gospodarka > Wynagrodzenia w ST3 Offshore z poślizgiem

Wynagrodzenia w ST3 Offshore z poślizgiem

Wynagrodzenia w ST3 Offshore z poślizgiem
Data publikacji: 2019-03-07 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1451 379149

Do naszej redakcji dotarły sygnały o tym, że spółka ST3 Offshore boryka się z problemami finansowymi, a pracownicy produkcji w zakładzie na Ostrowie Brdowskim w Szczecinie nie otrzymali w terminie wypłat. Przedstawiciele firmy poinformowali nas, że wynagrodzenia za luty pracownicy spółki otrzymają z kilkudniowym przesunięciem – przelewy będą zrealizowane 7 marca.

– Nieznaczne przesunięcie terminu wypłaty wynagrodzenia wynika ze zbiegu kilku niekorzystnych zdarzeń, takich jak opóźnienia płatności na rzecz spółki oraz przesunięcia w czasie realizacji zakontraktowanych projektów, wynikające z dodatkowych wymogów procesu restrukturyzacji – wyjaśniła Bogna Bartkiewicz, specjalista ds. PR w ST3 Offshore.

Jak dodała, zakład przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia produkcji w ramach dwóch podpisanych umów: dźwigów typu STS dla portu w Kłajpedzie na zamówienie firmy Konecranes (umowę podpisano jesienią ubiegłego roku) oraz produkcji dalb cumowniczych dla konsorcjum z Niemiec (umowa została podpisana w lutym tego roku).

– Świadczy to o zaufaniu klientów oraz stopniowej stabilizacji sytuacji firmy – zaznaczyła B. Bartkiewicz. – Dodatkowo, właściciel prowadzi intensywne poszukiwania inwestora strategicznego, co powinno w niedługim czasie zapewnić terminową realizację wszystkich zobowiązań – zarówno tych bieżących pracowniczych, jak 
i inwestycyjnych.

Przypomnijmy, że spółka, której fabryka powstała w celu produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych, w 2017 r. popadła w tarapaty finansowe. Na ratunek przyszedł fundusz inwestycyjny MARS, który po negocjacjach z kontrahentami, bankami i niemieckim właścicielem objął prawie 80 proc. udziałów w ST3 Offshore. Spółka od jesieni 2017 r. jest w restrukturyzacji. Ostatni transport wyprodukowanych w Szczecinie konstrukcji fundamentów odpłynął w czerwcu ub. roku. 

Przedstawiciele ST3 Offshore zapowiadali, że budowy nowych farm wiatrowych na morzu rozpoczną się dopiero w roku 2019, więc w okresie przejściowym spółka będzie wykonywać inne, mniejsze zlecenia. Wśród nich była m.in. budowa tzw. karmników dla łososi. ©℗

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

kelo
...większość spółek skarbu państwa "jedzie " na kroplówkach , w oczekiwaniu na ......... pracownicze fundusze emerytalne ......
2019-03-08 19:28:07
Krzysiek
No to Niemcy, o przepraszam - Naziści (przecież płacą od lat za to by tak ich nazywać na całym świecie), rozwalają kolejną firmę produkcyjną w Polsce. W gospodarce planowej mamy być odbiorcami ich produktów 3-ciej kategorii.
2019-03-08 11:01:49
Ehh
PiS rozwalił kolejny zakład pracy w Szczecinie
2019-03-07 16:43:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie