Sobota 02 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nowatorski pomysł na biznes

Data publikacji: 2015-12-16 11:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Nowatorski pomysł na biznes
 

Ruszyła II edycja programu Virgin Mobile Academy, która wesprze innowacyjne pomysły biznesowe związane z kulturą i sztuką. Jest o co walczyć, bo nagroda główna to 100 000 zł. 
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Virgin Mobile Academy jest „Richard’s Art of Business”. To bezpośrednie nawiązanie do twórcy koncernu Virgin, sir Richarda Bransona, znanego ze wspierania start-upów na świecie. 
Przystąpienie do VMA jest bezpłatne. Aby wziąć udział, wystarczy nagrać 15-30-sekundowy film prezentujący pomysł na biznes związany z kulturą/sztuką, uzupełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej academy.virginmobile.pl i zaakceptować regulamin konkursu.
Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach: ARTERIA (projekty przestrzeni dla sztuki, klubokawiarni, galerii, miejsc, w których artyści mogą promować swoje utwory, dzieła, a także  fundacji, organizacji i instytucji wspierających kulturę i sztukę), WEBSKI (projekty internetowe i technologiczne, których twórcy mają pomysł, jak dzięki innowacyjnym rozwiązaniom online wspierać rynek sztuki i kultury - portale, aplikacje, e-commerce, etc.), WARSZTAT (innowacyjne projekty Think Tank na wspieranie oraz promocję kultury i sztuki poprzez wykorzystanie wiedzy marketingowej, biznesowej i znajomość rynku sztuki - agencje promocji, warsztaty, kursy, poradnictwo, kreatywne butiki artystyczne itp.). Wszystkie pomysły zgłoszone do Virgin Mobile Academy oceni jury, złożone z przedstawicieli świata biznesu, kultury i mediów. 
Termin zgłoszeń do VMA upływa 31 stycznia 2016 r. Jury zakwalifikuje do kolejnego etapu 150 uczestników, którzy zostaną zaproszeni do udziału w zajęciach rozwijających umiejętności biznesowe związane z kulturą. Natomiast w maju przyszłego roku wybierze 15 projektów i zaprosi ich autorów do ścisłego finału. Zwycięzcę, który otrzyma 100 000 zł na rozwój swojego projektu, poznamy miesiąc później.
W pierwszej edycji Virgin Mobile Academy zwyciężył nowatorski projekt Migam.pl, autorstwa Przemysława Kuśmierka i Sławomira Łuczywka.

(mag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA