sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nasz region na Światowym Szczycie Biznesowym

Nasz region na Światowym Szczycie Biznesowym

Nasz region na Światowym Szczycie Biznesowym
Data publikacji: 2018-02-14 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 23:28
Wywietleń: 1211 314161

W dniach 23-24 lutego br. w New Delhi odbędzie się Światowy Szczyt Biznesowy. Na tym największym forum biznesowym południowej Azji Zachodniopomorskie będzie miało swoje stoisko, a marszałek województwa, Olgierd Geblewicz wystąpi w roli prelegenta.

- Zachodniopomorska Indyjska Izba Gospodarcza zarejestrowała się 18 grudnia ub. roku i mamy już ok. 100 przedsiębiorców, którzy są zainteresowani inwestycjami w Indiach - tłumaczył Mariusz Łuszczewski prezes ZIIG. - Ambasada zgłosiła się do nas w celu pilotowania porozumienia dotyczącego partnerstwa między naszym województwem i stanem Maharasztra i to porozumienie zostało zawarte.

Głównymi uczestnikami szczytu będą goście z 30 krajów świata oraz ponad 400 dyrektorów indyjskich przedsiębiorstw. Wśród prelegentów obok marszałka zachodniopomorskiego wystąpią m.in. prezesi Netflixa, Ubera, Apple'a oraz Donald Trump Jr. Światowy Szczyt Biznesowy zainauguruje premier Indii Nerendra Modi.

- To, że będziemy mogli jako jedyny europejski region zaistnieć na tym szczycie to gigantyczna wartość promocyjna - podkreślił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa. - Skontaktowałem się z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, ponieważ chcemy promować nie tylko nasze województwo, ale też Polskę.

Firmy, które są zainteresowane inwestycjami w Polsce reprezentują przede wszystkim branżę produkcyjną, morską i informatyczną. Poza umówionymi spotkaniami z inwestorami w czasie szczytu zachodniopomorskie będzie miało swoje stoisko, do którego każdy z przedsiębiorców będzie mógł podejść i poznać ofertę biznesową naszego regionu, a także wymienić się kontaktami.

Adrian Kaleta

Na zdjęciu: Polska delegacja zaprezentuje zachodniopomorskie na Światowym Szczycie Biznesowym

Fot. Adrian KALETA

 

Komentarze

Czytelnik
Miło słyszeć, że aktywnie się promujemy.
2018-02-14 21:56:34
,
Fajna wycieczka się szykuje,oby tylko pamiętać, którą rękę podawać :)
2018-02-14 21:48:11
ala66
Mariusz, niech się uda!
2018-02-14 21:45:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”