środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Najwięcej pracowników potrzebują duże firmy

Najwięcej pracowników potrzebują duże firmy

Najwięcej pracowników potrzebują duże firmy
Data publikacji: 2017-07-14 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 790 274776

Jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 7,2 proc., a więc o 0,1 pkt. proc. mniej niż w poprzednim miesiącu i o 1,5 pkt. proc. mniej w porównaniu do ubiegłego roku.

Marek Cichocki, Worldpeople Polska: Dane za czerwiec br. potwierdzają stałą poprawę sytuacji na rynku pracy, trwającej już od początku roku. Choć dynamika spadku bezrobocia lekko zwalnia (1,5 pkt. proc. r/r), to ze wszystkich województw wciąż spływają pozytywne informacje. Największe zapotrzebowanie na pracowników widoczne jest w sektorze dużych firm (2000 i więcej zatrudnionych). Przedsiębiorstwa mają problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Co trzecie z nich informuje o trudnościach w zapełnieniu wakatów, a jeszcze więcej zgłasza niepowodzenie w szukaniu osób o odpowiednich kompetencjach.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie Sp z o.o.: Wzrost zatrudnienia jest również wynikiem wzrostu zapotrzebowania na pracowników zwłaszcza w przedsiębiorstwach publicznych, które w ubiegłym roku znacznie zredukowały zatrudnienie. Zależna od branży okaże się dynamika zatrudnienia: w przetwórstwie przemysłowym będzie wysoka, w usługach stabilna, z kolei w budownictwie niska, gdyż do zwiększenia zatrudnienia w tym sektorze potrzebne będą większe inwestycje. Sporym wyzwaniem jest malejąca podaż pracowników. Do przyczyn takiej sytuacji zaliczyć możemy deficyt młodych osób wchodzących na rynek pracy oraz niski poziom aktywności zawodowej.

Komentarze

menda
Pełny urlop i opieka zdrowotna nie jest żadną zachętą dla Polaka, bezrobocie spada, ponieważ firmy nie mając innego wyjścia zatrudnia pracownika ze wschodu nawet bez doświadczenia
2017-07-15 12:29:56
menda
Co do reklamy w radiu, tylko śmiech, ponieważ pełny urlop i opieka zdrowotna nie jest żadną zachętą dla Polaka. Tylko ucieszy się nasz sąsiad ze wschodu :)
2017-07-15 12:24:45
Prawda żałosne
Wzrost zatrudnienia jest również wynikiem wzrostu zapotrzebowania na pracowników zwłaszcza w przedsiębiorstwach publicznych- mam takie pytanie: co to jest przedsiębiorstwo publiczne???? Pomijając już fakt, że wypowiedzi tych panów są na poziomie kiepskiego gimnazjum.
2017-07-14 09:55:18
Żałosne
Jeżeli w Szczecińskim radiu non stop leci ogłoszenie pewnego światowego koncernu, który poszukuje pracowników do magazynu i zachętą są 26 dni urlopu, a zgodnie z Kodeksem pracy, wymiar urlopu wynosi: 20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat i 26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat, to co to za przechwałki? Nie wpominając o pensji, sporo niższej od adekwatnych stanowisk na Zachodzie.
2017-07-14 08:00:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy