wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców

Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców

Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców
Data publikacji: 2017-09-14 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2172 292210
Piekarnia S.C. Ewa i Andrzej Reczyńscy, Pixel Legend Sp. z o.o., Autocomp Management Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o., Fast Terminals Sp. z o.o. – to firmy, które w tym roku uzyskały Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Szczecina. Laureaci wezmą udział w kampanii promocyjnej Invest in Szczecin w przyszłym roku.

Celem nagrody jest promowanie wyróżniających się firm ze Szczecina, inspirowanie rozwoju przedsiębiorstw, promowanie postaw proinwestycyjnych, wybitnych osiągnięć innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności szczecińskich przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Kandydatami do Nagrody Gospodarczej mogły zostać firmy, mające swoje siedziby lub oddziały na terenie gminy Szczecin. Kandydatów nominowało pięć zespołów branżowych (ds. budowlanych i rozwoju przestrzennego, ds. usług nowoczesnych, gospodarki morskiej i logistyki, ds. innowacji i badań oraz ds. handlu i rzemiosła) Rady Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina. Zwycięskie firmy otrzymały statuetkę oraz wezmą udział w kampanii promującej markę Invest in Szczecin, czyli działania promocyjne i reklamowe w kampanii outdoorowej o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim, kampanię promocyjno–reklamową w mediach i internecie, ekspozycję firmy w specjalnym katalogu.

- Szukamy nowych form, nowych rozwiązań współpracy miasta z lokalnym biznesem. Stąd też pięć zespołów, które zajmują się konkretnymi problemami poszczególnych branż. Szczecin się rozwija. I to widać. Tak dobrych wskaźników jeszcze nie mieliśmy. To wasz sukces - przedsiębiorców. Dlatego chcemy wyróżnić tych, którzy nie tylko wpływają na rozwój gospodarczy naszego miasta, ale także promują Szczecin na arenie krajowej i międzynarodowej - stwierdził Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.
(dar)

Na zdjęciu: Zwycięzcy tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Szczecina.

Fot. Ryszard Pakieser

Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców Nagrody Gospodarcze Prezydenta – pięciu zwycięzców

Komentarze

M. Mazur
Większość z tych firm to "szemrane" firmy krzak. Nie takie fajerwerki odpalano, np. z Amber Gold, gdzie sam Prezydent Gdańska ciągał im...samolot.
2017-09-15 09:22:28
Szczecin promuje...
No dobrze, czy te firmy zatrudniają ludzi z zewnątrz, czy tylko członków ich rodzin i pociotków? Poza tym, taka promocja powinna być wyłącznie przez firmy założone przez jedną osobę z pomysłem, która z biegiem lat doprowadziła swoją firemkę do ogromnego rozwoju. Ale jeśli jest to wyłącznie przybudówka zagranicznego koncernu lub kapitał wziął się z zagranicy, to gdzie tu przykład na zakładanie szczecińskiego biznesu? Zarządzać każdy potrafi, ale założyć coś od zera z własnym kapitałem i pomysłem - to już ciężej... Szczecin powinien promować firmy, które wyrosły ze start-upów lub pomysłów wizjonerskich osób, bo to jest inspirujące.
2017-09-15 07:00:52
poznaniak
Jakie miasto tacy biznesmeni. Nikt o nich nie słyszał.Żenada . Szkoda komentować.
2017-09-14 20:19:18
Jarun
A tego drugiego od lewej na zdjęciu - to nie PO wypromowało?! A wiadomo,oj wiadomo - skąd PO czerpało na swoje wydatki. Ruhe! Rede nicht !
2017-09-14 18:36:59
obserwator
Jedyna firma która zasługuje na medale to piekarnia Reczyńscy. Najlepszy chleb w mieście szczególnie razowy w foremce i okrągły - żytni i mieszany. 100% naturalne składniki - genialne produkty. Natomiast piekarnia po drugiej stronie ulicy Rajskiego na początku kiedyś miała dobre pieczywo a teraz bochenki tam wyglądają jak z obrazka czyli sama chemia jest tam.Po prosty poszli na łatwizne. Jeśli chodzi o FAST TERMINAL to jest firma belgijska , nie polska.Dlatego nagroda jej się nie należy.To jest myśl technologiczna , innowacyjna i zarządzanie belgijskie.
2017-09-14 18:11:45
k-2
A gdzie Golema?
2017-09-14 18:07:16
obserwator
A gdzie jest Zarząd fabryki wież wiatrowych ST3??? Dawny Biffinger? Szefowie tych firm powinni odmówić przyjęcia tych nagród na znak protestu przeciwko sytuacji w tej firmie i na znak solidaryzowania się z załogą tej firmy- ST3. nie ma się z czego cieszyć jak taka fabryka w Szczecinie blisko upadłości. Żałoba w mieście powinna być a oni się lansują i fotografują. ściema wielka a tutaj pod bokiem taka katastrofa inwestycyjna i brak gospodarności na naszych oczach.Wstyd na całą Polske!
2017-09-14 17:50:04