niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nagroda za późniejszą emeryturę

Nagroda za późniejszą emeryturę [FILM]

Nagroda za późniejszą emeryturę
Data publikacji: 2017-03-29 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1254 228615

Premia 10 tys. zł za niekorzystanie przez dwa lata z obniżonego wieku emerytalnego – to kolejny pomysł na zmiany w systemie emerytalnym. Pomysł premii jest jednym z rozważanych przez rząd wariantów rozwiązań zachęcających do późniejszego przechodzenia na emeryturę – potwierdziła Premier Beata Szydło.

- Rząd rozważa propozycję by wynagrodzić osoby, które zdecydują się na nie skorzystanie z obniżonego wieku emerytalnego lecz będą pracować 2 lata dłużej. W przypadku mężczyzn do 67 roku życia, w przypadku kobiet do 62 roku życia. Te dwa lata pracy przełożą się na to, że otrzymają bonus w wysokości 10 tys. zł takiego dodatku jednorazowego. Jest to nazywane wstępnie mianem „bonu emerytalnego” – mówi newsrm.tv  Łukasz Kozłowski, ekspert ekonomiczny Pracodawców RP.

Rząd już od dawna zastanawia się, jak zapobiec korzystaniu przez obywateli z prawa do przejścia na emeryturę w wieku 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn. A takie możliwości pojawią się już 1 października – kiedy zacznie obowiązywać nowe prawo.

Najnowszy pomysł wypłaty bonusów za późniejsze przejście na emeryturę jest najlepszym spośród tych, które do tej pory zostały zaproponowane przez kręgi rządowe – oceniają Pracodawcy RP. Ich zdaniem takie rozwiązanie może wpłynąć na zmianę decyzji stosunkowo niewielkiego odsetka ubezpieczonych, a część pieniędzy trafi do tych, którzy i tak pracowaliby dłużej.

W wyniku skrócenia wieku emerytalnego do końca bieżącej dekady liczba osób w wieku produkcyjnym zmniejszy się dodatkowo o nieco ponad 1 mln, co nie pozostanie bez wpływu na potencjalne tempo wzrostu gospodarczego oraz sytuację finansów publicznych. Jak wynika z szacunków ZUS, w dalszej perspektywie przeciętna wysokość emerytury mężczyzn obniży się na skutek samego skrócenia wieku emerytalnego o ok. 10 proc., a kobiet o ponad 40 proc.

Żródło: Newsrm.tv

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Kazdemu... ale wg. wniesionego wczesniej Wkladu,
Najpierw Wladza chce opuscic wiek emerytalny o 2 lata, a pozniej chce temu "zapobiec"... czyli cos tu jednak nie gra... wg. "powyzszego textu" ? Jesli Kobiety poprzechodza na wczesniejsza emeryture juz przy 60-tce... to bedzie to juz o 5 lat wczesniej liczac do 65-ki, to automatycznie beda juz przez te 5 lat wczesniej korzystaly i z Meskiego Funuszu Emerytalnego ! A to zakrawa juz na "Wyzysk i Niesprawiedliwosc" !! Taki Podarunek, to mozna Kobietom zrobic... ale tylko w dniu 8 Marca - inaczej Faceci beda juz o 5 lat wczesniej wykorzystywani i "DOJENI"...! A po 2-gie: 10 000 zl : 24 m-ce = 416,66 zl na miesiac, minus (-) Podatek, czyli dalej okolo 300 zlotych na miesiac Netto : 20 dni pracy w miesiacu = 15 zl dziennie "dodatkowo" ! Ot... ale mi "Wielki Biznes" od 7-ej rano do 15-tej - czyli 15 zl dziennie : 8 godz = 1,87 zl Extra na godzine wg. w/w Premi - czyli tylko na 1-no zwykle piwo lub paczuszke cukierkow !!
2017-03-31 01:08:11
65 lat - by reszte zycia przeznaczyc "choc troche" i dla malych Wnuczkow...
Zachodu nie stac, a Polske STAC... by Kobiety przechodzily na Emeryture juz po ukonczeniu 60 lat a chyba powino byc rowno i Sprawiedliwie, tzn. wszyscy po ukonczeniu 65 lat ! Urzednikom i Biurokratom nie pracujacym ciezko fizycznie - to mozna przedluzyc ewentualnie i do 67 lat ? Gdyz Kobiety i tak zyja DLUZEJ od Mezczyzn - o okolo 5-7 lat !!
2017-03-30 12:30:24
radosny
A nie tak dawno temu niemiłosiernie zaszczuwano ludzi,żeby przeszli na emeryturę i zeby można było chapnąć ich posadka, upchać jakiegoś krewniaka.
2017-03-29 15:27:29
Jarun
Proponuję też przyznać nagrodę w wysokości kosztów pochówku i stypy za wcześniejszą śmierć. Dla pierwszych dziesięciu chętnych - bonifikata: niedoszły nieboszczyk może być na własnej konsolacji.
2017-03-29 15:15:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy