czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Lodołamacz „Puma” na wodzie

Lodołamacz „Puma” na wodzie

Lodołamacz „Puma” na wodzie
Data publikacji: 2020-02-21 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wywietleń: 1800 444049

Lodołamacz czołowy „Puma”, budowany dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zgodnie z harmonogramem powinien być oddany do eksploatacji w końcu marca br. Za inwestycję odpowiedzialna jest Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” w Szczecinie. Oprócz lodołamacza czołowego, powstać mają trzy liniowe. Jednostki będą pracować na Dolnej Wiśle. W tym tygodniu, przy pomocy suwnicy przy pochylni Wulkan Stoczni Szczecińskiej, „Pumę” zwodowano – wbrew sugestiom niektórych „ekspertów”, że po jesiennych wyborach parlamentarnych kadłub jednostki trafi na złom. Jeszcze w tym roku planuje się przekazanie pierwszego lodołamacza liniowego, a kolejnych dwóch – w połowie roku 2021. Przedsięwzięcie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj” i ma dofinansowanie unijne (85 proc.) z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Budżet całego projektu to 74 mln zł.

(ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

krzada
Pozwoliłem sobie cofnąć się o 5 miesięcy, i poczytać na forum "obrońców" ówczesnego, gotowego do wodowania kadłuba: "Stalmacha, Były wyborca PO, Fachury od statków, Stoczniowiec z 39 letnim stażem, Precz z platformą i Zahorski, agentura, Nocznickiego, zdziwieni". Teraz do nich dołączył "stołczyn". Tak, rzeczywiście wszyscy pozostali to hejterzy PO. Bo jak pisał np."Stoczniowiec z 39 letnim stażem", normalnym jest to, że "gotowy do wodowania" wg. ministra Gróbarczyka kadłub, zgodnie z technologią już po 5 miesiącach stoi na wodzie ;) I nie jest to w żadnym wypadku partyjną propagandą PiSu
2020-03-01 23:43:29
ddt
Kolejny sukces PiS. Wodowanie zapowiadane na wrzesień 2019 w końcu się udało. No prawie udało.
2020-03-01 22:21:50
Jozef_K.
Ekonomia polityczna PIS
2020-03-01 19:53:42
do @ gościa po..a (Neumann)
- ja się "przyjżałem" panie po..e (Neumann) i widzę iż "pani bała w ciąży" lub strajkowała dla "dobra oświaty" gdy chodziłeś do podstawówki.
2020-02-24 19:45:34
gość
Co z tego że zwodowana PUMA?Czy to sukces?Przyjżyjcie się zdjęciu.To jeszcze stan surowy.Nadbudówka nie pomalowana,brak sterówki.To jeszcze pół roku pracy.To prawda mniejsze firmy robią większe statki w krótszym czasie.Tym bardziej biorąc pod uwagę to,że na tym statku pracownicy Stoczni Szczecińskiej i Gryfi nie zrobili nie wiele wszystko podwykonawcy.
2020-02-23 16:38:19
stołczyn
Bardzo dobra wiadomość,szkoda że opętani hejterstwem używają jej do politycznej nawalanki.Najpierw że złom klejony taśmą a jak pływa to po co pływa i że to nie transatlantyk.Czy nie wiecie że biznes potrzebuje spokoju?Lepiej zajmijcie się mniejszymi opłatami za wywóz śmieci w sołectwie i w Szczecinie.To też ważne
2020-02-23 11:30:00
Znawca
Czy to wielki sukces???? Od początku budowy minął 15 miesiąc. Takie małe "kapcie" w normalnych firmach powstają w max 6 miesięcy. Więc mądry człowiek sam wysnuje wnioski. A politycznym trollom z prawej strony dziękujemy - douczcie się!!!!!!
2020-02-22 23:03:27
@gdzie się PO_działy Nitrasy, Misiły ?
jak rozumek ci już pozwoli coś napisać to pisz tak by ktoś to zrozumiał , "polski" katoliku
2020-02-22 19:58:42
gdzie się PO_działy Nitrasy, Misiły ?
O innych po..ch (Sławek Neumann w Tczewie) typu: @z daleka, @Do sekciarzy PIS- skopiowane, @Ekolg, @Dajdyche, @miś, @Miś II. Zatkało kakało? Te wy_PO_ciny były przed "oderwać PiS od koryta" teraz jest "oderwać Dudę od kioryta" więc po..y (Sławek w Tczewie) robią "koniec w zimną wodę"!
2020-02-22 11:15:50