poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Gospodarka > Laury Bałtyku na śledziowym spotkaniu

Laury Bałtyku na śledziowym spotkaniu [GALERIA]

Laury Bałtyku na śledziowym spotkaniu
Data publikacji: 2018-05-19 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Wywietleń: 2120 328396

Ponad 2200 osób gościło w piątek (18 maja) na spotkaniu branży morskiej Herring Szczecin 2018. Impreza odbyła się już po raz 23. Jej uczestników powitał m.in. Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Wręczono Laury Bałtyku, degustowano śledzie i nie tylko.

Honorową Nagrodę Laur Bałtyku otrzymał Arkadiusz Świech z firmy Finomar.

- Uhonorowanie to jest wyrazem uznania za dotychczasową działalność na rzecz gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu stoczniowego oraz wieloletni i skuteczny lobbing, dzięki któremu w tym roku po raz pierwszy w historii małe i średnie przedsiębiorstwa z branży stoczniowej będą mogły się starać o wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - uzasadniła kapituła nagrody.

Przyznano też dwa Bursztynowe Laury Bałtyku. Otrzymały je spółki C.Hartwig Szczecin i Żegluga Polska. Statuetki odebrali prezesi tych firm: Jerzy Wójtowicz i Jarosław Kotarski.

C.Hartwig Szczecin obchodzi w tym roku 160-lecie założenia oraz 100-lecie przejęcia przez Skarb Państwa 95 proc. akcji przedsiębiorstwa. Dodajmy, że prezes Wójtowicz w zeszłym roku otrzymał Honorową Nagrodę Laur Bałtyku. Firma C.Hartwig, z okazji swojego jubileuszu, ufundowała ogromny tort, którym częstowano podczas Herring Szczecin 2018.

Z kolei Żegluga Polska SA to spadkobierczyni utworzonego sto lat temu (pod koniec 1917 r.) w Krakowie stowarzyszenia z ograniczoną poręką o tej samej nazwie oraz spółki powołanej przez ministra Eugeniusza Kwiatkowskiego w 1926 r. Powstała w 1982 r. ŻP, jako spółka akcyjna należąca do Polskiej Żeglugi Morskiej, stała się bazą do stworzenia Grupy Kapitałowej PŻM.

Na spotkaniu wręczono nie tylko statuetki. Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk marszałka województwa Olgierda Geblewicza otrzymał Jacek Wiśniewski, dyrektor naczelny firmy Euroafrica Shipping Lines.

Dochód z Herring Szczecin 2018 zasili konto Fundacji Ludziom Morza.

Śledziowa impreza odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Głównym organizatorem było Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, a honorowy patronat sprawowali: minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

(ek)

Fot. Marta Teszner

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ 

Komentarze

Her ring
A komisarz PŻM wcinał parówy aż się uszy trzęsły :)
2018-05-19 20:50:12
H
A do tego panienki z podlatarnianą aparycją :)
2018-05-19 16:38:43
OBSERWATOR(R)
sodoma i gomora takie imprezy.w tym roku mało uczestników i gości.Cała idea leży w tym ,że firmy spedycyjne oraz logistyczne w szerokim tego słowa ujęciu zapraszają gości - kontrahentów do swojego stolika.Oddelegowani pracownicy maja za zadanie w czasie spotkania urabiać swoich klientów na dalsze kontrakty i współpracę i w tym czasie zabawiają ich miłą rozmową oraz polewają alkohol do kieliszków ,aby było miło i przyjemnie.Każdy kontrahent jest pilnowany przez wyznaczonego pracownika non stop , aby ten czasami nie odwiedził innej firmy logistycznej tzn. konkurencji.Trzeba siedzieć przy stoliku do ostatniego klienta i dbać , aby kieliszki były pełne, stół uzupełniany tłustym jadłem.Każdy pracownik jest obserwowany przez szefostwo czy czasami nie opuścił na chwilę swojego podopiecznego i czy nie kręci się po sali bezużytecznie. Ot cała tajemnica tych spotkań.
2018-05-19 12:21:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy