poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka

Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka [GALERIA, FILM]

Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka
Data publikacji: 2016-05-21 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 2899 134721

Już po raz 21. spotkali się w piątek przedstawiciele branży morskiej na tradycyjej imprezie Herring Szczecin 2016. Do hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul Struga przybyło ponad 2200 osób. 

W tym roku Nagrodę Honorową  "Laur Bałtyku" otrzymał Prezydent Szczecina Piotr Krzysztek. To, jak podkreślono, "wyraz uznania za wybitnych wkład w rozwój szeroko rozumianej gospodarki morskiej w Szczecinie". Takimi przykładami zaangażowania laureata są finały regat The Tall Ships Races, renowacja nadodrzańskich bulwarów, rozwój infrastruktury żeglarskiej nad Odrą, reaktywacja Łasztowni, wspieranie pogłębienia toru wodnego, modernizacja dojazdu do portu, umożliwienie działalności w strefach przemysłowych, itd.

Natomiast spółka Bulk Cargo-Port Szczecin otrzymała wyróżnienie w postaci "Bursztynowego Lauru Bałtyku".

Beneficjentem tegorocznego XXI Szczecińskiego Spotkania Gospodarki Morskiej "Herring Szczecin 2016" jest Fundacja "Ludziom Morza".

Na sali było traddycyjnie wiele przysmaków, które przygotowali kucharze z hotelu Radisson Blu. Z okazji swojego 70-lecia wielki tort ufundowała firma OT Logistics.

Na Herring tradycyjnie przyszło też wielu lokalnych polityków i samorządowców. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej reprezentował wiceminister Paweł Brzezicki. (kl)

Fot.: Ryszard PAKIESER

 

Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka Laur Bałtyku dla Piotra Krzystka

Komentarze

Jakób
1. Pierwszy Herring Meeting miał miejsce w Szczecinie w 1996 r. Wzorem były hamburskie spotkania ludzi gospodarki morskiej o nazwie Eisbeinessen czyli Jedzenie Golonki. Sukcesów Szczecinowi pozazdrościło Trójmiasto i od 2000 r. organizuje tzw. Wspólną Kaczkę. Impreza organizowana przez Promare najpierw była w Gdańsku a od 2009 w Gdyni. Na takich spotkaniach przedsiębiorcy sami opłacają swoje miejsca przy stole, także płacą za swoich gości, których zapraszają. Korzystają jeszcze przy tym fundacje non profit, w tym roku "Ludziom Morza". Widać ta "wzajemna adoracja" służy biznesmenom branży morskiej, skoro chcą się spotykać już ponad 20 razy. 2. Inną sprawą jest przyznanie prezydentowi Krzystkowi nagrody "Laur Bałtyku". Za co? Za odwrócenie się właśnie tyłem do Bałtyku? Muzeum morskiego jak nie było tak nie ma, Maszt Maciejewicza zamiast wrócić na swoje miejsce rdzewieje gdzieś po remoncie. Data Dni Morza w Szczecinie jest mniej przewidywalna niż Święta Wielkanocne: kiedyś 5 lipca, w tym roku 10-12 czerwca, jakby nie można było, zgodnie z jeszcze przedwojenną tradycją, kontynuowaną w Gdyni i Świnoujściu, czyli w ostatni weekend czerwca. Nie wiem, jaka do końca była postawa pana prezydenta w sprawie opodatkowania portu w Szczecinie. Pamiętam, że były inne interpretacje w Trójmieście i inne u nas.
2016-05-22 22:59:00
Jarun
Anonim masz nick? Jakoś cicho o dochodach, zysku z imprezy i szlachetnej darowiźnie. Przeznaczyli pieniądze na...? Czyżby ponad 2000 tys. ludzi majętnych i na stanowiskach zapomniało o potrzebujących, o głodnych dzieciach?
2016-05-22 21:15:46
@ Jarun
Płacą ci co kupili wejściówki. Impreza musi przynosić zysk, bo jak napisano : Beneficjentem tegorocznego XXI Szczecińskiego Spotkania Gospodarki Morskiej "Herring Szczecin 2016" jest Fundacja "Ludziom Morza".
2016-05-22 17:58:04
POwalony
A mnie tam nie zaproszono. Też bym smacznie zjadł i zdrowo POpił a może nawet POruszał się w rytmie POp-rocka. Zadowoleni z siebie. Szkoda, że tylko oni.
2016-05-22 15:42:26
Jarun
Od spółki bez odpowiedzialności a więc od PO-ZSL gorsi są ich obrońcy, ci co im podają rękę.Jak widać towarzycho lubi dobrze zjeść, wypić i pokazać się "na salonach". Podejrzewam, że poza gdakaniem o niczym, szczebiotem pań, chęcią zabłyśnięcia w towarzystwie kreacją, trafnym słówkiem, dowcipem to mało tam rzeczowej rozmowy o rozwoju miasta, miasta Szczecin. Po co oni się spotkali w Hali Targowej w liczbie ok.2500 tys? I kto za to zapłacił? Skromnie licząc (40 zł na głowę) to koszt ok 100 tys.zł.
2016-05-22 10:57:04
Jarun właściwie racja. Tylko jeszcze te "tajniaki" co POpuszcze i idą na miasto.
.
2016-05-22 09:37:09
obserwator
Witam, pan Cezary Sylwestrzak ciągle bryluje w środowisku morskim.Proszę o informację kto wie jak się toczy sprawa oskarżeń tego Pana o nadużycia finansowe o czym było kiedyś bardzo głośno w lokalnej prasie.Uważam ,ze lokalne media powinny sie do tego tematu ustosunkować i podać czy sprawa jest w toku , czy została umorzona i ogólnie rzecz biorąc na jakim jest etapie. Lokalne społeczeństwo ma prawo wiedzieć.Tym bardziej ,ze ta osoba pojawia się publicznie .
2016-05-22 09:04:40
Jarun
Na bezrybiu i rak ryba. Sadzę, że mało ogarnia ale też nie goni do roboty..."nieszkodliwy", a to już dużo.
2016-05-22 01:16:48
Lowa
Gratuluje Panu Prezydentowi tolerowania urzędników odpowiedzialnych za transparentne wyłanianie przez 10 lat miejskiego łowczego. Uważa Pan że skoro kogoś nie aresztowano to jest wszystko w porządku? Słabe standardy, nie dla mnie.
2016-05-21 21:52:09
Proponuję mu laura z zieleni wycinanej w mieście.
.
2016-05-21 19:11:38
kabaret
A czym to pan prezio się zasłużył ? Chyba tym że popierał niekumatego Bronka z Ruskiej Budy !?
2016-05-21 18:19:45
pudel
Edek smutny i zawistny, bo też by chciał tam być,ale nikt to nie lubi.
2016-05-21 14:13:55
many
Za światła w Zdrojach i przepotężny korek w piątek.
2016-05-21 13:05:21
Dołączam się
Dołączam się do gratulacji dla pana Prezydenta. Jestem pełen uznania. Wreszcie, po tylu latach rządzenia przez osoby niekompetentne albo uczciwe inaczej, mamy prawdziwego menedżera. Ma Pan mój głos w następnych wyborach.
2016-05-21 13:01:58
Pan Witek
To chyba jakiś żart?
2016-05-21 12:59:48
edek
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
2016-05-21 11:12:42