wtorek, 19 stycznia 2021r.

KOWR w Szczecinie. Kompleksowa obsługa przy ulicy Bronowickiej

Data publikacji: 2020-12-20 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-30 10:20
KOWR w Szczecinie. Kompleksowa obsługa przy ulicy Bronowickiej
Fot. Ryszard Pakieser  

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Szczecinie w nowej siedzibie działa od 23 listopada. Po prawie miesiącu odbyło się jego uroczyste otwarcie połączone z poświęceniem.

Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie nowej siedziby KOWR OT została podpisana w czerwcu 2019 r. Budowa trwała niespełna dwanaście miesięcy. Od 23 listopada 2020 r. oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa funkcjonuje przy ul. Bronowickiej 41.

Nowa siedziba KOWR OT w Szczecinie

Składa się z dwukondygnacyjnego budynku biurowego oraz budynku gospodarczo-garażowego. Powierzchnia głównego obiektu sięga 1600 mkw. Przygotowano w nim 60 pomieszczeń.

– Decyzja budowy nowej siedziby wynikła z potrzeby stworzenia miejsca, które zagwarantuje rolnikom oraz kontrahentom kompleksową i fachową obsługę – powiedziała podczas uroczystości otwarcia Agnieszka Śpiewak, dyrektorka szczecińskiego oddziału. – Jego atutem jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych i łatwy dojazd.

Obiekt położony jest 15 minut jazdy samochodem od centrum oraz w bliskiej odległości od drogi szybkiego ruchu S3.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa działa od 3 lat

KOWR powstał w 2017 r. Przejął w znacznej części zadania zlikwidowanych w tym samym czasie dwóch innych agencji rolnych: Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. Do jego zadań należy m.in.: gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (sprzedaż i dzierżawa), nieodpłatne przekazywanie gruntów i bezzwrotna pomoc finansowa, nadzór nad spółkami o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej i wydawanie decyzji dotyczących zgody na prywatny obrót ziemią (tzw. UKUR).

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa składa się z centrali, siedemnastu oddziałów terenowych (po jednym w każdym województwie – z wyjątkiem Zachodniopomorskiego, które posiada dwa oddziały) oraz ponad 60 biur zamiejscowych.

– W Szczecinie jest zatrudnionych 60 pracowników – wylicza dyrektor Śpiewak. – W naszych zasobach jest 270 tys. ha gruntów.©℗

(lw)

Komentarze

nie mogło zabraknąć.
2020-12-30 10:02:20
Oczywiscie nie mogło zabraknąć umundurowanego przedstawiciela rządzącej Partii Watykańskiej Dzięgi z pokropkiem.
Architekt
2020-12-28 07:42:39
Bardzo estetyczny budynek i otoczenie. Tylko coś zabrakło kreatywności w zakresie elewacji. Szara, smutna i nudna. Ktoś kto ją zaprojektował nie ma żadnego polotu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ