Środa, 22 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Konwent Morski gościł w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 13 maja 2017 r. 11:28
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
Konwent Morski gościł w Szczecinie
Fot. Elżbieta Kubowska  

- Branża morska musi się rozwijać w sposób  stabilny - mówił Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, który w piątek (12 maja) uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Morskiego. Drugie spotkanie tego organu doradczego ministerstwa odbyło się w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie.

- Obecna sytuacja gospodarcza świata, warunki geopolityczne dają niepowtarzalną szansę na odbudowę i rozwój branży morskiej – powiedział minister Gróbarczyk. Jak dodał, kształtowanie wizji i kierunku jej rozwoju jest rolą Konwentu Morskiego. Dlatego liczy na współpracę tworzących go profesjonalistów.

Konwent został powołany z inicjatywy ministra Gróbarczyka w grudniu 2016 r. Ma za zadanie m.in. opiniować kierunki działania resortu, rekomendować inicjatywy oraz tworzyć projekty. W jego skład wchodzą przedstawiciele gospodarki, administracji, nauki i edukacji z szeroko pojętego środowiska specjalistów morskich. Przewodniczącym jest kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki.

Na spotkaniu w w Szczecinie gościł wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, który wyraził nadzieję, wsparcie MON dla gospodarki morskiej, a zwłaszcza dla polskich stoczni, pozwoli im przetrwać trudne czasy i się rozwinąć.

- Bo to jest ostatni okres w historii Unii Europejskiej, kiedy MON może pomagać polskim przedsiębiorstwom przemysłu zbrojeniowego, w tym stoczniom – zaznaczył.

Podczas obrad dyskutowano na temat ewentualnego powrotu polskich statków pod biało-czerwoną banderę, o możliwości odtworzenia i konsolidacji żeglugi liniowej z wiodącą rolą Polskich Linii Oceanicznych, a także o budowie promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Pierwsze posiedzenie Konwentu Morskiego odbyło się w Sopocie. Na trzecie, dotyczące rybołówstwa oraz żeglugi śródlądowej, zaproszono do Kołobrzegu.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

żmijka
2017-05-18 07:18:21
stawiam 70% procent szans że zniszczą środowisko naturalne w Świnoujściu - na zdjęciu jest jakiś Biskup, czyli akceptacja jest do demolki środowiska i zniszczenia dochodów właścicieli kwater i hoteli w Świnoujściu; poza tym obecni na spotakniu ludzie to działacze nieistniejącego PLO, i pewnie innych organizacji zajmujących śię demolką(zamiast pracy...) i biciem piany a nie racjonalnym rozwojem; no cóż rozum nie wygra z zabobonem i ciemnotą
podatnik
2017-05-15 02:07:14
PLO moze istniec, statkow nie ma, ale jakis prezes czy zwiazkowiec z posadą się znajdzie
Świnoujścianka
2017-05-14 20:11:54
skoro Świnoujście nie potrafi dbać o swoje interesy, to warszawka na wałach chrobrego zdecyduje o zniszczeniu Świnoujskiego uzdrowiska. Świnoujście i Międzyzdroje mogą wówczas zapomnieć o przemyśle turystycznym. na własne zresztą życzenie. Idąc na skróty. Czytaj koalicja kontenerowa. Ze sprzeciwem, protestami mieszkańców nie liczy się absolutnie NIKT. I tyle.
Mirek
2017-05-14 19:25:00
Polskie Linie Oceaniczne? To oni jeszcze istnieją?
babcia
2017-05-14 01:36:02
Pewnie lobby kapitanow egoistycznie ku swojemu egoistycznemu interesowi u poprzez zniszczenie ekologii Świnoujścia bedzie lobbowac budowe portu kontenerowego, wybuduja terminal kontenerwy a z czystej przyrody beda wspomnienia, jak z wczasow nad morzem...beda wczasy i imprezy w Muzeum Przelomow...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA