poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"

Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"

Kontrakt na odsiarczanie spalin z „Pomorzan"
Data publikacji: 2016-08-12 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2094 148357

Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA podpisał kontrakt na budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Pomorzany. Dzięki inwestycji, która ma się zakończyć w III kwartale 2019 r., poprawi się jakość powietrza w Szczecinie.
PGE GiEK, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, oraz konsorcjum firm: Polimex Energetyka (lider konsorcjum) i Doosan Lentjes GmbH, podpisały umowę na budowę instalacji odsiarczania spalin (IOS) wraz z instalacją dystrybucji popiołu suchego w Elektrowni Pomorzany. Wartość kontraktu to 97 mln zł. Dzięki inwestycji, której ukończenie jest zaplanowane na III kwartał 2019 r., emisja tlenków siarki ze szczecińskiego zakładu zmniejszy się o ponad 95 proc.
Przedsięwzięcie prowadzone będzie dla dwóch kotłów Benson OP-206 nr A i B. Jest ono częścią większego „Programu Inwestycyjnego Elektrowni Pomorzany”.

W IOS powstanie zabudowany układ odprowadzania popiołu lotnego w stanie suchym, a w węźle dystrybucji popiołu zostaną zabudowane cztery zbiorniki o pojemności ok. 750 m sześc. każdy. Dwa z nich będą służyły do magazynowania popiołu lotnego, a pozostałe dwa jako magazyn sorbentu i produktu poreakcyjnego z IOS. (mag)

Komentarze

gosc
koster: lepiej się zainteresuj jacy amatorzy są teraz w zarządzie Elektrowni Dolna Odra w Starym Czarnowie ... i dzięki obecnej dojnej zmianie zoarany zostanie przemysł elektrowni wiatorywch ,w tym roku mniej inwestycji za 500mln, może te partacze nie wiedzą że węgiel się za 30 lat skonczy a i tak zamykają 6 kopalń ,ciekawe co na to kochani górnicy ,w kampanii obiecywali ze nic nie beda zamykac, no cóz ciemny lud jest od dojenia.
2016-08-13 08:46:18
koster
Pomorzany zostały niemcom sprzedane za ułamek wartości bo niemcy wnosili oczyszczanie spalin z siarki technologie i Pieniadze i dzisiaj płacimy za to samo po raz drugi ale niemcy znalezli głupców do dojenia
2016-08-13 00:43:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy