poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Kolejne inwestycje w porcie

Kolejne inwestycje w porcie

Kolejne inwestycje w porcie
Data publikacji: 2020-09-10 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-15 20:29
Wywietleń: 872 473650

Wojewoda zachodniopomorski podpisał kilka dni temu ważną decyzję – pozwolenie na realizację inwestycji przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Dzięki temu na terenie portu w Szczecinie może się rozpocząć rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. Obejmuje m.in. budowę: blisko 7 km linii kablowych średniego napięcia, 7 nowych stacji transformatorowych, sieci telekomunikacyjnej o długości prawie 18 km, sieci wody pitnej, przebudowę 1,7 km sieci ciepłowniczej, a także przebudowę i budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Rozebrane zostaną budynki stacji transformatorowej i kilku portierni.

– Decyzja umożliwia rozpoczęcie modernizacji infrastruktury technicznej, która istotnie wpływa na sprawne i konkurencyjne funkcjonowanie portu – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Podobnie jak w Świnoujściu, dzięki przedsięwzięciu zoptymalizowane będzie zużycie energii, a także zwiększona ochrona środowiska.

Centrum Prasowe Wojewody przypomina, że 20 sierpnia 2020 r. wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu.

Całkowita wartość projektu wynosi 118,3 mln zł, z czego 57,6 mln zł stanowi dofinansowania z UE.

(kl)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@ Tolo i dalej..
Zobaczysz co najwyżej większy bebzol Zaręby niby prezesa :))) Przecież pis czego nie dotknie to spitoli nie zauważyłeś ???
2020-09-15 20:25:21
Tolo
Nareszcie zobaczymy więcej dużych statków bo teraz to anemia.
2020-09-11 12:50:12
port
Najpierw pogłębienie toru wodnego, teraz to - coś się rusza w tym porcie :)
2020-09-10 09:45:01
obserwator
Powinna powstać nowa chłodnia składowo-dystrybucyjna i z tego co wiem jest inwestor. Obecnie działające Port Rybacki Gryf oraz chłodnia sZCZECINSKA -skansen zabytek wpisany na listĘ UNESCO są niewydolne i mało pojemne. Inwestycja w Gryfie - rozbudowa chłodni nie ma miejsca mimo deklaracji poprzedniego Prezesa za rządów PO. Obecny Prezes za rządów PIS nic nie robi w tym kierunku aby dobudować nowe komory do istniejącej obecnie. Ale inwestor z zagranicy już jest i trwają prace projektowe do nowej chłodni.
2020-09-10 09:14:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie