niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Gospodarka > Kobiety boją się zakładać swoje firmy

Kobiety boją się zakładać swoje firmy [FILM]

Kobiety boją się zakładać swoje firmy
Data publikacji: 2016-12-09 13:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1841 182695

Kto rządzi światem? Kobiety. To one odgrywają coraz ważniejsze role w życiu publicznym – są pracowite, empatyczne i lojalne. Dlaczego więc prowadzenie przez kobiety firmy to nadal rzadkość?

- Myślę, że należy pomóc kobietom uzyskać wiarę w siebie, zdobyć dodatkowe kompetencje albo pokazać jak ważne jest budowanie sieci kontaktów czyli networkingu, który znakomicie pomaga w budowaniu i rozwijaniu własnej firmy – mówi newsrm.tv Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Musimy walczyć ze stereotypem, że kobiece firmy to zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. Kobiety działają z sukcesami w różnych nowoczesnych obszarach gospodarki.  Wiedzą, że założenie własnej firmy, to bardzo złożony proces, do którego należy się dobrze przygotować. – Trzeba mieć wizje i bardzo konkretny pomysł. Należy stworzyć model biznesowy, zawierający analizę przepływów finansowych, trzeba określić jakie będą  grupy docelowe oraz jakimi kanałami  będziemy do nich docierać,  a także ustalić jaki będzie nasz produkt i na czym będziemy zarabiać. Rynek jest bardzo nieprzewidywalny, dlatego wcześniejsze stworzenie modelu biznesowego pozwala przygotować się na różne ewentualności. Druga rzecz to przygotowanie zaplecza finansowego. Trzeba mieć zasób środków, do czasu, aż firma zacznie przynosić zyski – wyjaśnia Katarzyna Wierzbowska. 

Wiele kobiet waha się jednak przed podjęciem decyzji o poprowadzeniu własnej firmy. Powstrzymuje je niepewność i obawa – nie zawsze wiedzą od czego należy zacząć, szukają odpowiedniego uzasadnienia dla swojego pomysłu albo chcą wcześniej zdobyć praktyczną wiedzę o tym jak postawić pierwsze kroki w biznesie.

Warto podnosić swoje kompetencje, szukać wiedzy jak skutecznie zakładać i prowadzić swoje własne firmy. Aby odpowiedzieć na te potrzeby w ramach platformy Sieci Przedsiębiorczych Kobiet powstał cykliczny program akceleracyjny „Biznes w kobiecych rękach”, który jest wsparciem dla kobiet mających już konkretny pomysł na biznes. W programie oferowane są kompleksowe szkolenia, mentoring biznesowy czy różne wydarzenia o charakterze networkingowym. – Program ma bardzo wysoką skuteczność. W dwóch edycjach programu wzięło udział 100 uczestniczek i założonych zostało już 76 firm. Teraz jesteśmy w trakcie trzeciej edycji i kolejne 50 uczestniczek bierze w nim udział,  powstaną nowe firmy – podsumowuje Katarzyna Wierzbowska.

Źródło: Newsrm.tv

Komentarze

Myslenie... ma przyszlosc ! !
Czyli biorac sie za Biznes... Kobiety nie beda mialy czasu urodzic wiecej jak 1-no czy 2-ke dzieci - a w razie "wpadki" reszte sie wyskrobie ! Co spowoduje, ze ilosc nowo-narodzonych dzieci w Polsce zacznie spadac i automatycznie KAZDY NOWY RZAD RP, bedzie zmuszony nasprowadzac Nam... i Islamistow (!) bo w ich tradycjach i Islamskiej Religi... czym wiecej dzieci, tym wieksze szanse i na Religijne przetrwanie na przyszlosc ! A wiec: nie rzucajmy sie na te 100 zlotych co lezy w poblizu, tylko pomyslmy logicznie... i celujmy na te 1000 zl co lezy nie co dalej, to i tak w koncowym Etapie - bedziemy jeszcze 900 zl do przodu !!
2016-12-10 23:31:48
W rownouprawnieniu... chlopy do pieluch i garow... a kobiety w Biznes...
Kobiety potrafia bardzo lekko i szybko wydawac pieniadze Mezow czy Partnerow, a nim wydadza Swoja zlotowke... to wpierw musza 3 x ja obejrzec !!
2016-12-10 23:05:00
:(
Pamiętajmy, że prawie wszystkie firmy kobiet, które są milionerami, wzięły się ze...środków finansowych ich mężów/partnerów. Smutne to.
2016-12-09 14:03:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy