Poniedziałek 26 września 2022r. 
REKLAMA

Kiedy wypłaty dodatków węglowych?

Data publikacji: 2022-09-23 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-23 16:15
Kiedy wypłaty dodatków węglowych?
W samym Szczecinie do tej pory przyjęto prawie 8 tysięcy wniosków o dodatek węglowy, z czego 1,5 tys. jest już zweryfikowanych i zakończonych. Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska  

Po informacji, że samorządy otrzymały środki na dodatki węglowe, mieszkańcy dopytują, kiedy trzy tysiące złotych rządowej dopłaty znajdzie się na ich kontach. Wiadomo już, że szczeciński samorząd dotację dostał w czwartek, 22 września, ale wypłaty jeszcze nie ruszyły.

- Aby móc zacząć wypłacać środki, konieczna jest nadzwyczajna sesja rady miasta. Radni muszą wprowadzić zmiany do budżetu zarówno po stronie przychodów jak i wydatków w związku z realizacją całego zadania - tłumaczy Maciej Homis, rzecznik prasowy miasta ds. pomocy społecznej. - Sesja w tej sprawie została zwołana na poniedziałek, 26 września. Po przyjęciu uchwały możliwe będzie przekazanie środków do Szczecińskiego Centrum Świadczeń i rozpoczęcie wypłat.

Inne miasta i gminy w Zachodniopomorskiem także muszą zwołać nadzwyczajne sesje swoich rad i dopiero po przyjęciu stosownych uchwał rozdysponują środki na prawidłowo złożone i już rozpatrzone wnioski o dodatki węglowe. Dopiero ten akt otworzy drogę do wypłaty mieszkańcom świadczeń w wysokości 3 tys. złotych. 

Na Pomorzu Zachodnim tylko w sierpniu i wrześniu złożono 140 996 wniosków o dopłaty rekompensujące rosnące ceny węgla. W samym Szczecinie do tej pory przyjęto prawie 8 tysięcy wniosków, z czego 1,5 tys. jest już zweryfikowanych i zakończonych.

- Środki na konto Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły 21 września, po godzinie 13. Natychmiast zostały przekazane na konta wszystkich 113 samorządów w regionie - poinformował Michał Ruczyński, rzecznik prasowy wojewody.

Zachodniopomorskie otrzymało 238 869 665 złotych. To pierwsza transza zgłoszonego przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki zapotrzebowania wynikającego ze złożonych w sierpniu i wrześniu wniosków. 

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zapytanko
2022-09-23 18:51:00
Jakoś cisza wśród szczekaczy PIS czyżby przekaz dnia na kłapanie o sukcesie nie dotarł do miernot z PIS ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA