Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Jubileusz rodzinnej firmy Fabico [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2016-01-01 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26 16:59
Jubileusz rodzinnej firmy Fabico
 

"Wpłyń z nami w nowe ćwierćwiecze" - pod takim hasłem świętowała srebrny jubileusz rodzinna firma Fabico ze Szczecina. Dokładnie 31 grudnia 1990 r. rozpoczęła działalność związaną ze śródlądowym transportem wodnym. Dysponowała wtedy jedną barką. Dziś flota Fabico to 21 jednostek.

- W 1990 roku zapytałem dyrektora państwowego przedsiębiorstwa Żegluga na Odrze, czy już nadszedł czas, bym mógł wziąć od niego barkę w ajencję, czy też dalej muszę pracować u Greka - wspominał początki Zbigniew Fabiańczyk, założyciel firmy. - I dyrektor - dr Michał Turek - się zgodził. Nigdy nie miałem okazji, aby mu za to podziękować.

Taką okazją stały się czwartkowe uroczystości jubileuszowe, podczas których wnuczki Z. Fabiańczyka wręczyły kwiaty dyr. Turkowi.

Pierwsza barka, BM-5502, wciąż pływa, dziś pod nazwą "Alfa". Kieruje nią brat żony pana Zbigniewa. W firmie pracują też synowie jej założyciela: Adam i Bartosz.

Flota Fabico jest obecna przede wszystkim na wodach niemieckich, ale firma czeka na przywrócenie żeglowności Odrze. Zresztą zamierza się włączyć w roboty hydrotechniczne na tej rzece.

W jubileuszu, połączonym z zabawą sylwestrowo-noworoczną, uczestniczyło ponad sto osób. Oprócz rodziny państwa Fabiańczyków, świętowały m.in. załogi, przedstawiciele kontrahentów (z Polski, Niemiec, Słowacji) i administracji śródlądowej, przyjaciele. Było wspólne pamiątkowe zdjęcie, jubileuszowy tort - przygotowany przez centrum bankietowe Lila Park, a także mnóstwo prezentów, w tym portret Z. Fabiańczyka, namalowany przez jego kolegów z młodości. Piękny kompas wraz z listem gratulacyjnym podarowali dyrektorzy Urzędów Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, Bydgoszczy i Wrocławiu.

Dodajmy, że wcześniej w szczecińskiej bazylice achikatedralnej św. Jakuba została odprawiona msza św. w intencji firmy Fabico i w podziękowaniu za minione 25 lat, koncelebrowana przez czterech księży.

- Kieruję słowa uznania za dalekie patrzenie przed siebie i wytrwałość - mówił do rodziny Fabiańczyków arcybiskup Andrzej Dzięga. - Staliście się państwo symbolem nadziei i sukcesu w komunikacji po szlakach wodnych Europy. Życzę, żeby kroniki firmy za 100, 200 lat były świadectwem mądrości tego pokolenia.

Arcybiskup określił rodzinę Fabiańczyków jako zacną i szlachetną, dziękował za jej działalność charytatywną. Fabico jest m.in. dobroczyńcą Ośrodka Wspierania Rodziny w podchoszczeńskim Korytowie. ©℗

(ek)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawy
2019-07-26 16:58:01
A dlaczego wszyscy odwaleni w mundury kapitanów Ż.W.??
Gość
2016-01-14 18:57:25
Impreza była super. Dziękuję serdecznie. Z tego co wiem ipreza była przygotowana głównie dla pracowników jako podziękowanie za tworzenie firmy. Pracownicy powinni być zadowoleni bo mieli darmowego sylwestra i zapewnione noclegi ze śniadaniem. Czy to nie wystarczająca premia? Ale nie! Widac ze niektorym byłoby jeszcze za mało? Dzięki jeszcze raz. Super zabawa i świetna atmosfera. Pozdrawiam
xxxx
2016-01-14 12:35:29
"zacni ,szlachetni..." Ciekawe co pracownicy na to?? Moze jakas premia z okazji jubileum???:)
Gratulacje
2016-01-10 21:54:43
Na długo w pamięci pozostanie ten bal sylwestrowy jak i cała oprawa. Warto było, ciężka praca została wynagrodzona. Tak trzymać. Powodznia
pysio
2016-01-10 12:45:21
normalna hehe niech ktoś popłynie zf-em to zobaczy jaka normalna
Podziekownie
2016-01-08 07:51:31
Wspaniały sylwester!! Mega impreza. Wspaniali ludzie To naprawdę zacni ,szlachetni państwo Fabiańczykowie tak jak na mszy św. powiedział arcyb. Dzięga. Ja dodam jeszcze od siebie bardzo ciepli rodzinni pełni miłości do Siebie I drugiego zwykłego człowieka jakim byłam Ja na tej ich uroczystości 25 lat ''Wielkiej' przez duże W rodzinnej Firmy Fabico. Jeszcze raz wielkie dzięki za zaproszenie. Życzę tej firmie wszystkiego Naaaaj na wiele,wiele lat.. . PS.Niech bardzo żałują Ci którzy odmówili G.E
Gratulacje
2016-01-04 07:23:13
Człowiek pierwszy raz dowiaduje się o tej firmie, a tu impreza na sto fajerek. Gratulacje :D
Ludzie !! Ludzie !! To chyba normalna POLSKA FIRMA !!!
2016-01-01 20:04:16
Niech Wam Bóg darzy !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA