niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Jest pozwolenie, można produkować

Jest pozwolenie, można produkować [GALERIA]

Jest pozwolenie, można produkować
Data publikacji: 2015-11-21 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1053 40156

Jest pozwolenie na użytkowanie obiektów na terenie szczecińskiej fabryki Bilfinger Mars Offshore. Oznacza to możliwość uruchomienia produkcji fundamentów morskich elektrowni wiatrowych na Ostrowie Brdowskim. Pierwsze z nich trafią do duńskiego koncernu Dong Energy.

Wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych został złożony w pierwszej połowie listopada. Dołączono do niego komplet wymaganych dokumentów. W ten piątek Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie.

– Ostatnie tygodnie przed złożeniem wniosku to była bardzo intensywna praca całego naszego zespołu – mówi Wacław Postoła, kierownik budowy Bilfinger Mars Offshore.

Wydanie pozwolenia na użytkowanie poprzedziła kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. Potwierdziła ona m.in., że roboty zostały wykonane zgodnie z projektem budowlanym.

– To ważny dla nas moment – kolejny kamień milowy w realizacji projektu za nami – podkreśla Przemysław Milczarek członek zarządu spółki. – Z dniem 20 listopada możemy pracować już w trybie produkcyjnym.

Bilfinger Mars Offshore może zatem ruszyć z produkcją. Jako pierwsze powstaną platformy pośrednie (91 sztuk) dla duńskiego koncernu energetycznego Dong Energy. Z fabryki BMO w Szczecinie wypłyną konstrukcje ważące razem ok. 30 tysięcy ton i o łącznej długości ponad 2 km. Platformy montowane będą na farmie Race Bank, u wybrzeży hrabstwa Norfolk (Anglia).

Kolejnym etapem inwestycji na Ostrowie Brdowskim będzie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie malarni (trwają tam ostatnie prace wykończeniowe) i torowiska dla najwyższej w mieście i jednej z najwyższych w Europie – ok. 120 m – suwnicy bramowej. Urządzenie ma mieć udźwig do 1400 ton. Elementy suwnicy są obecnie składowane na placu przy fabryce. Niektóre z jej części zostały już zmontowane. Finał montażu i posadowienie urządzenia przy nabrzeżu planowane jest na grudzień. ©℗

Tekst i fot. (ek)

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z NOWEJ FABRYKI

Komentarze

suwnica
Niektóre z jej części zostały już zmontowane. I stoją bez świateł ostrzegawczych stwarzając zagrożenie np. dla śmigłowców LPR.
2015-12-12 17:34:26
Bangladesh
380 euro x 4,25 zł = 1615,00 zł - rzeczywiście, nieciekawie, jak na europejskiego pracodawcę. Z drugiej strony, przecież Polska jest właśnie tak traktowana, więc czego się spodziewać.
2015-11-23 07:33:06
Placa
Jak zaczna zarabiac to i placa wzrosnie
2015-11-22 09:40:05
...a płaca jak
Bangladeszu 380 euro/mc w przeliczeniu...
2015-11-21 19:25:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy