środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Radny bez mandatu

Radny bez mandatu

Radny bez mandatu
Data publikacji: 2016-01-04 09:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 601 83963

Podczas ostatniej w ubiegłym roku sesji białogardzkiej Rady Miasta, głosami rządzącego w mieście Porozumienia Samorządowego wygaszono mandat opozycyjnego radnego Jerzego Harłacza.

Stało się to zresztą nie po raz pierwszy. Uchwała w sprawie pozbycia się opozycjonisty raz już zapadła. Harłacz odwołał się od niej do sądu, a ten uznał ją za nieważną. Zauważono bowiem, że w głosowaniu udział brał sam zainteresowany, a zgodnie z prawem powinien zostać z niego wykluczony. Białogardzcy radni trzymający władzę nie zrazili się pierwszym niepowodzeniem i projekt uchwały w sprawie pozbawienia Jerzego Harłacza mandatu ponownie trafił do porządku obrad. Ubiegłotygodniowa sesja nie pozostawiła złudzeń. Za pozbyciem się go ze swoich szeregów głosowało 10 rajców przy 2 głosach przeciwnych i 2 wstrzymujących się.

Powodem wygaszenia mandatu radnego Jerzego Harłacza jest zajmowane przez niego stanowisko w stowarzyszeniu „Animals”, które prowadzi działalność gospodarczą na mieniu komunalnym. Uznano, że opozycjonista pracując w stowarzyszeniu czerpie zyski z działalności na miejskim majątku. To w wypadku osoby zasiadającej w Radzie Miasta jest niedopuszczalne. Pozbawiony mandatu radny zapowiada, że i tym razem odwoła się od decyzji swoich kolegów do sądu. ©℗
(pw)

Komentarze

walczacy
w okresie systemu SPRAWIEDLIWEGO,pan radny nosil mundur sygnowany przez sluzbe MO
2016-01-04 10:33:14
Opozycja
Słowo "opozycjonista" jest historycznie i zwyczajowo zarezerwowane dla osób, które walczyły z komuną w latach 1970-1980, więc tu jest użyte na wyrost
2016-01-04 09:30:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie