poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Gurit otwiera się w Szczecinie

Gurit otwiera się w Szczecinie

Gurit otwiera się w Szczecinie
Data publikacji: 2016-06-23 09:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1498 140287

Szwajcarska firma Gurit otworzy w Szczecinie fabrykę form do łopat wirników - czytamy na stronie spółki. Informacja została ogłoszona 13 czerwca.

Na razie nie podano szczegółów dotyczących tej inwestycji. Nie wiadomo też, gdzie powstanie zakład. Wiadomo natomiast, że nie będzie to Szczeciński Park Przemysłowy.

- Docelowo Gurit planuje zatrudnić 100 osób. Liczba pracowników będzie wrastała stopniowo w kolejnych latach. Na początek spółka zatrudni 25 osób. Są już szkoleni - powiedziała jedynie Jolanta Kielmas, główny specjalista Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, koordynator projektu.

Wytwórnia form do śmigieł uzupełni centrum produkcyjne w chińskim Taicang. Produkcja w Szczecinie ma ruszyć w czwartym kwartale 2016 roku.

Firma produkuje materiały kompozytowe do produkcji śmigieł, a także inne komponenty. Są to m.in.: epoksydowe żywice; kleje epoksydowe; preimpregnat do zastosowań lotniczych, transportowych, kolejowych i morskich; zbrojenia szklane, węglowe i aramidowe; dodatki do procesów infuzyjnych (przewody, membrany, folie).

(kl)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Firma Gurit produkuje materiały dla producentów farm wiatrowych.  

 

Komentarze

bosaN
w tej manufakturze po odliczeniu straznikow i kucharki zatrunienie znajdzie 10 osob,jesli nie produkują polskie firmy to znaczy ze okupant dalej nie pozwala nic robic Okupant w Polsce to urzednik i najgłupsze prawo swiata zabraniajace wszystkiego i tylko urzednik jaśnie oswiecony moze w polskim prawie znaleść luke i dać pozwolenie za co musisz okazać wdzięcznosc jemu i jego rodzinie
2016-06-24 07:13:17
Kajtek z Gryfic
EEntuzjastom wiatraków przesłaniających każdy możliwy horyzont życzę wielu takich budowli w bezpośrednim sąsiedztwie waszych domów -wasze dzieci nie muszą wiedzieć ,co to jest krajobraz naturalny/ LUB KULTUROWY , ale jaka to dziś kultura krajobrazu / , grunt ,że za kasę z wiatraków na posesji tatusia będą co tydzień kupować sobie nowe adidasy . / życzę wielu miejsc pracy i powodzenia inwestorom , ale nie za cenę dożywotniego dla wielu z nas ZESZPECENIA POLSKIEGO KRAJOBRAZU ! /
2016-06-23 16:04:35
ale szał
faktycznie rewelacja ! i nie fabryka tylko mała wytwórnia ! praca dla 25 osób w filii chińsko-szwajcarskiej fabryczki ! szał.... w 400 tys.metropolii .... ha!ha!ha!
2016-06-23 12:03:14
Czytelnik Łukasz
@---: Oni tylko słuchają ludzi. Przecież to nasi rodacy boją się, że od wiatraków kury nie będą się nieść, krowy przestaną dawać mleko a oni dostaną raka. Nie mówiąc o spadku wartości gruntów i domów, bo to oczywiste. Kopalnie są hen daleko, smog nie dotrze ze Śląska nad morze. A wiatraki wyrastają tuż pod bokiem. Czujesz różnicę?
2016-06-23 10:41:29
...
Super, szkoda tylko ze paskudna zmiana blokuje przemysl produkcji wiatrakow ,stawiajac na nierentowne i szkodliwe dla srodowiska górnictwo.
2016-06-23 09:19:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy