poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Escape Room Supplier przed finansową szansą

Escape Room Supplier przed finansową szansą

Escape Room Supplier przed finansową szansą
Data publikacji: 2016-06-29 19:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 3484 141385

Szczecińska firma Escape Room Supplier Marcina Pleskacza ma szansę nawet na milion złotych dofinansowania. Jako jedyna z sześciu finalistów konkursu Business Mixer otrzymała bowiem zaproszenie do negocjacji inwestycyjnych.


Rozstrzygnęła się rywalizacja startupów o dobrego inwestora. W konkursie Business Mixer, który zorganizowały AIP Business Link Szczecin i Inkubatory AIP Szczecin, raczkujące firmy konkurowały o zdobycie nawet miliona złotych z funduszu bValue na realizację swoich nowatorskich pomysłów. Przedstawiły je podczas gali Komisji Inwestycyjnej i gościom wydarzenia.

W finale konkursu znalazło się sześć projektów. Podczas gali o gotówkę walczył Mplace i Mfinder - portal i aplikacja, dzięki którym łatwo można znaleźć wydarzenia w danym mieście, a ponadto wybrać restauracje i hotele oraz dokonać rezerwacji. Z kolei zaprezentowana przez NearLink aplikacja pomaga znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach, hobby, profesji, lub poszukiwanych umiejętnościach i umożliwia nawiązanie z nimi kontaktu. Escape Room Supplier robi zaś urządzenia elektroniczne do tworzenia interaktywnych zagadek w escape roomach - pokojach, z których można się wydostać dopiero po ich rozwikłaniu. Na finansowe wsparcie liczyło też IR foto, które się zajmuje wykonywaniem z drona zdjęć lotniczych w podczerwieni, ich obróbką oraz analizą. Korzystanie z druku 3D ma ułatwiać dzieciom w wieku szkolnym zaś SimEdu, a platforma TOWNBOOKing zastępuje biura nieruchomości, oferując usługi wynajmu i kupna różnych lokali.

Na zaprezentowanie się każdy z pomysłodawców miał 5 minut, po czym odpowiadał na pytania zadawane przez Komisję Inwestycyjną oraz uczestników gali. Jury przed ogłoszeniem wyników zaleciło niektórym z finalistów dopracowanie lub taką zmianę modelu biznesowego, by stały się one bardziej konkurencyjne.
Komisja za jedyny godny wyróżnienia uznała projekt Escape Room Supplier, przedstawiony przez Marcina Pleskacza. Jego firma zajmuje się dostarczaniem urządzeń elektronicznych do tworzenia interaktywnych zagadek w pokojach gier - escape room. Jurorzy zwrócili uwagę na niszę, jaką jest ta branża rozrywki, oraz rosnący rynek. Docenili też unikatowe i bogate doświadczenie pomysłodawcy, który m.in. otworzył pierwszy Escape Room w Szczecinie.

- Teraz przed Escape Room Supplier stoi wyzwanie w postaci indywidualnych rozmów i negocjacji z funduszem inwestycyjnym bValue. Wkrótce się okaże, czy projekt otrzyma finansowanie, w jakiej kwocie i na jakich warunkach- mówi Kaja Rempel, marketing manager
Business Link Szczecin.

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

NZ.: Finaliści, jury i zwycięzca konkursu, Marcin Pleskacz, z zaproszeniem do negocjacji inwestycyjnych.

Escape Room Supplier przed finansową szansą Escape Room Supplier przed finansową szansą Escape Room Supplier przed finansową szansą Escape Room Supplier przed finansową szansą Escape Room Supplier przed finansową szansą

Komentarze

JA
To nie są unijne fundusze tylko pieniądze głównie z funduszu b_value skupiającego pieniądze sektora prywatnego. W rzeczywistości to pożyczka oprocentowana na 30-35%. A firma co wygrała nazywa się po angielsku bo sprzedają swoje produkty na cały świat, większość ich odbiorców jest w Stanach Zjednoczonych.
2016-06-30 10:43:09
Szopka
Kolejna mega szopka z unijnych funduszy. Nie ma tu nic czego dzisiejszy realny biznes poszukuje.
2016-06-30 08:39:11
Polski w Polsce
No tak, bo gdyby firma nazywała się Dostawca dla Pomieszczeń Ucieczkowych, to już by dofinansowania nie dostała.
2016-06-30 08:09:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy