Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Darmowe kursy angielskiego dla przedsiębiorców i pracowników

Data publikacji: 2022-07-17 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-17 17:11
Darmowe kursy angielskiego dla przedsiębiorców i pracowników
Kursy angielskiego to wakacyjny pomysł Polskiej Fundacji PrzedsiębiorczościFot. PFP  

To wakacyjny pomysł Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – każdy chętny, za darmo, może podszlifować lub odkurzyć swoją znajomość języka angielskiego. Nauka odbywa się na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Szkolenia podzielone są na dwa moduły – #office oraz #tourism.

Kursy językowe na platformie szkoleniowej PFP

– Celem jest wsparcie pracowników w nauce języka obcego, przy czym zakładamy, że osoby biorące udział w warsztacie już znają podstawy, a nasze szkolenie będzie dla nich uzupełnieniem wiedzy i szansą na poszerzenie wiedzy i kompetencji językowych w miejscu pracy – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – Jest to nasza nowa inicjatywa. Wynika z faktu, że widzimy jak wielkim zainteresowaniem cieszą się szkolenia językowe w Bazie Usług Rozwojowych. Chcemy, by platforma szkoleniowa na bieżąco odpowiadała na potrzeby przedsiębiorców i ich pracowników.

Pilotaż kursów językowych na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości trwa w lipcu i sierpniu. Kursy języka angielskiego odbywają się w trybie sześciu szkoleń po 1,5 godziny każde.

– Szkolenia dotyczą używania języka angielskiego w zakresie biurowym, w sektorze turystycznym czy w sytuacjach oficjalnych i biznesowych – dodaje Marcin Pawłowski. – Jeżeli projekt spodoba się przedsiębiorcom i będzie cieszyć się zainteresowaniem pracowników, to będziemy go kontynuować jesienią. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy i poszerzania swoich kompetencji językowych, ale i do „odkurzania” swojego języka angielskiego, gdy na przykład wiele lat się nim nie posługiwaliśmy.

Język angielski w turystyce

Co ważne – część zajęć jest skierowana do pracowników i przedsiębiorców działających w sektorze turystycznym. Jak wyjaśnia prezes PFP, chodzi o pomoc przedsiębiorcom z tego sektora w jeszcze lepszym obsługiwaniu klientów z zagranicy.

– Turystyka w Polsce wchodzi od dawna na poziom międzynarodowy – zaznacza prezes Pawłowski. – Z naszego punktu widzenia konieczne jest, by kelnerzy, restauratorzy, hotelarze czy pracownicy administracji potrafili sprawnie posługiwać się językiem angielskim, chociaż w zakresie podstawowym. Nasze szkolenia to idealny pomysł, by w dogodnym momencie nauczyć się niezbędnych słówek i zwrotów, skorzystać z porad ekspertów, a na dodatek to wszystko odbywa się za darmo.

Każda osoba, która ukończy 5 z 6 kursów, będzie miała możliwość podejścia do dodatkowego testu sprawdzającego umiejętność nabytej wiedzy oraz otrzymania certyfikatu.

Szkolenia są dostępne na stronie: https://szkolenia.pfp.com.pl/szkolenia/biznes-na-jezykach-wakacyjny-kurs-jezyka-angielskiego.

W wakacje na platformie szkoleniowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zostaną przeprowadzone szkolenia, które cieszyły się największą popularnością w ostatnim półroczu. Z każdym dniem sukcesywnie są dodawane kolejne tematy.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA