piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zajezdnia i kwartał w konkursie

Zajezdnia i kwartał w konkursie

Zajezdnia i kwartał w konkursie
Data publikacji: 2016-08-03 14:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1706 146810

Dwie szczecińskie inwestycje ubiegają się o miano „ Modernizacji 2015 roku” w trwającej właśnie edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Czy okażą się dziełami godnymi laurów i zostaną dostrzeżone dowiemy się podczas gali wręczenia nagród zwycięzcom w Zamku Królewskim w Warszawie 24 sierpnia. Głosować można na stronie stowarzyszenia do przyszłego tygodnia, do środy, 10 sierpnia.

W stawce 74 propozycje do wyboru. Znalazły się wśród nich: kompleksowa przebudowa i modernizacja 80-letniej zajezdni Pogodno przy al. Wojska Polskiego oraz odnowiony kwartał kamienic śródmiejskiej przedwojennej zabudowy z wzniesionym od podstaw pośrodku domem dla seniora między al. Wojska Polskiego, ulicami Bohaterów Getta  Warszawskiego i Królowej  Jadwigi.

Największa baza tramwajowa Szczecina po rocznej renowacji, przebudowie i modernizacji wraz z zabytkowymi halami, które użytkowane są od 1934 r., zamieniła się w kompleks naszpikowany elektroniką, oprogramowaniem i sprzętem komputerowym do zarządzania nią z nowoczesnym zapleczem do serwisu i napraw taboru. Koszt 135,3 mln zł brutto. Zbudowana została nowa podstacja zasilania dla zajezdni i pobliskich torów, hala tokarki podtorwej. Na tyłach kompleksu wzniesiono dodatkowe wiaty. Generalnym wykonawcą inwestycji dla spółki Tramwaje Szczecińskie była firma ZUE S.A. z Krakowa. Wśród realizujących projekt jako podwykonawcy znalazły się takie firmy, jak Calbud, KML, Kielart, Atlas Ward, Elwiko, Revenga Polska i WASKO. Ta ostatnia dostarczyła całe oprzyrządowanie komputerowe z oprogramowaniem.

Koszt dwuletniej inwestycji Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i siedmiu wspólnot w kwartale nr 23 to ponad 22,5 mln zł. Oprócz mieszkań w przebudowanych oficynach, lokali użytkowych, punktu MOPR i świetlicy środowiskowej powstał tam nowy dom dla seniorów. Dodatkowym źródłem finansowania były unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawcą przebudowy kwartału według projektu architektów Studia A4, który doprowadził roboty do finału, była inna szczecińska firma - Calbud. ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

Zajezdnia i kwartał w konkursie Zajezdnia i kwartał w konkursie

Komentarze

pp
fajnie tylko troche za pozna informacja, nie da sie dogonic czolowki ,a stronie zditm i ts szczecin powinno byc info o tym glosowaniu ale po co, pewnie sami o tym nawet nie wiedza ...
2016-08-03 17:06:15
ckm
to ma być wielka przebudowa?: do starej zajezdni dostawili hale i torowiska od nowa położyli.
2016-08-03 15:06:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy