wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Baltic Pipe. Pozwolenie ważne dla gazu z Norwegii

Baltic Pipe. Pozwolenie ważne dla gazu z Norwegii

Baltic Pipe. Pozwolenie ważne dla gazu z Norwegii
Data publikacji: 2020-01-21 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wywietleń: 1184 439053

Gaz-System może rozpoczynać budowę gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy DN 1000 Goleniów-Lwówek na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Stanowi on element projektu Baltic Pipe na terenie powiatów: goleniowskiego, stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego. Wojewoda Tomasz Hinc podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę gazociągu.

– Dzisiejsza decyzja kończy etap uzyskiwania przez inwestora zgód na budowę ponad 83-kilometrowego gazociągu wysokiego ciśnienia – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – Dzięki projektowi Baltic Pipe rozbudowany zostanie polski system przesyłowy, przez który już za dwa lata do Polski będzie mógł popłynąć gaz z Norwegii.

Cały gazociąg o długości 191 km będzie przebiegał przez trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie. W regionie zachodniopomorskim znajdzie się w gminach: Goleniów, Maszewo, Stargard, Dolice, Przelewice i Pełczyce.

(isz)

Fot. Gaz-System

Komentarze

Klara
To jest bardzo dobra wiadomość. Gdyby z budżetu nie wyparowało 250 mld zł łatwiej byłoby nam budować niezależność energetyczną. Poprzednicy nie potrafili ani upilnować budżetu ani zbudować niezależności energetycznej.Nawet Gazoport budowali stanowczo za długo choć to strategiczna jakże trafna decyzja rządu J.K.
2020-01-21 21:12:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie