Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Baltic Pipe – kolejny krok do realizacji. Wniosek u wojewody

Data publikacji: 2019-12-10 14:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 13:42
Baltic Pipe – kolejny krok do realizacji. Wniosek u wojewody
 

Prawdopodobnie w ciągu miesiąca zostanie wydane decyzja o lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Nie chodzi jednak o sam gazoport, lecz o kolejny krok w przygotowaniach do położenia na dnie Bałtyku gazociągu z Danii do Polski, dzięki któremu nasz kraj zostanie połączony z norweskimi zasobami gazu ziemnego.

Jak informuje Biuro Prasowe, do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Dokument złożył Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA i jest on właśnie częścią postępowania w sprawie realizacji gazociągu Baltic Pipe, łączącego systemy gazownicze Danii i Polski.

- To kolejny krok w kierunku realizacji strategicznego projektu utworzenia nowego korytarza umożliwiającego transport gazu z Norwegii na rynki polski i duński - mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Baltic Pipe i gazoport, te dwie strategiczne inwestycje ulokowane na Pomorzu Zachodnim, mają istotne znaczenie dla wzmocnienia polskiego bezpieczeństwa energetycznego.

Decyzja o ustaleniu lokalizacji zostanie wydana po przeprowadzonym postępowaniu na podstawie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu. Jeżeli wniosek jest kompletny i nie będzie wymagał dodatkowego postępowania decyzja zostanie wydana w ciągu 30 dni.

(isz)

Fot. Marek Klasa

Na zdjęciu: Przyszły gazociąg Baltic Pipe uzupełni dostawy zbiornikowcami o rurę na dnie Bałtyku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

SromotnikBezwstydny
2019-12-11 13:36:28
wojewoda Hinc jeszcze nie wie gdzie ta rura wyjdzie z wody??? Od 15 lat różni o tym PiPE gadali, pisali i jeszcze nie wiedzą gdzie początek i gdzie koniec?"...decyzja zostanie wydana w ciągu 30 dni..." To i tak dość szybko jak na PiSdzielców wypadło...
Marian
2019-12-11 08:38:57
15 lat temu byly juz palny budowy tego gazociagu. Podpisano wstepne umowy i nagle Pan Leszek Miller premier, zerwal kontrakty i zablokowal budowe. czemu? do dzis nie wiadomo. Czy sluzby zbadaly ta sprawe?? Potrzebujemy tego gazociagu, jesli bedziemy mieli go juz u siebie to inne kraje tez moga sie podlaczyc. Trzeba byc niezaleznym energetycznie aby nie byc zakladnikiem surowcowym rosji!!!!! Jedna dobra rzecz jaka zrobily PISIORY to ten gazociag. Acha dziekujemy wam PISIORY za podwyzki pradu, blokade elektrowni wiatrowych i zmiany dofinansowania fotowoltaniki.
jonatan
2019-12-10 23:16:49
Gaz z Nordstream 2 ma docierać przez Niemcy do wielu krajów Europy Zachodniej. Baltic Pipe tylko do Polski, abyśmy byli niezależni od presji politycznych Rosji. Ilość przesyłanego gazu nieporównywalna, a ty stawiasz znak równości?!
.
2019-12-10 22:36:32
Baltic Pipe = Nordstream 2

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ