Środa, 22 marca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Baltic Pipe. Podpisali umowę na budowę lądowego gazociągu z Goleniowa

Data publikacji: 22 października 2020 r. 15:47
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2020 r. 22:09
Baltic Pipe. Podpisali umowę na budowę lądowego gazociągu z Goleniowa
 

Umowa podpisana między Gaz System SA a Budimex SA przewiduje realizację inwestycji „Budowa gazociągu Goleniów – Lwówek” obejmującego jego pierwszy etap Goleniów – Ciecierzyce. Budowa gazociągu związana jest bezpośrednio z realizacją projektu Baltic Pipe w jego części lądowej na terytorium Polski.

Inwestycja realizowana jest w formule „buduj”. W jej ramach zostaną wybudowane m.in. nowe gazociągi i infrastruktura towarzysząca. Gazociąg relacji Goleniów - Lwówek będzie realizowany w dwóch etapach: odcinek Goleniów-Ciecierzyce o długości ok. 122 km i odcinek Ciecierzyce-Lwówek o długości ok. 69 km.

W ramach podpisanej umowy Budimex SA będzie realizował budowę gazociągu Goleniów-Ciecierzyce na terenie dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego.

- Jest to dla Budimeksu szczególny kontrakt ze względu na długość budowanego odcinka i konieczność utrzymania bardzo wysokiej jakości realizacji prac dla gazociągów o takich parametrach – mówił Dariusz Blocher, prezes Budimex SA. - Termin realizacji jest bardzo ambitny i wymagający dla wykonawcy. Zrobimy jak zawsze wszystko, żeby z sukcesem zrealizować w terminie ten kontrakt budowlany – zapewnił prezes.

Całość inwestycji opiewa na kwotę: 314 800 000 zł netto. Termin zakończenia robót to 30 listopada 2022 r. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 36 miesięcy.

(k)

Fot. Budimex

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA