poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Baltic Pipe. Wykonawca wchodzi na teren budowy

Baltic Pipe. Wykonawca wchodzi na teren budowy

Baltic Pipe. Wykonawca wchodzi na teren budowy
Data publikacji: 2020-09-08 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-14 13:37
Wywietleń: 650 473582

We wrześniu Gaz-System przekazał wykonawcy tereny pod budowę miejsc lądowania gazociągu podmorskiego w Polsce oraz w Danii. W obu krajach nastąpiło to zgodnie z zakładanym harmonogramem.

- Dotychczas nasze działania koncentrowały się przede wszystkim na pracach planistycznych, pozyskiwaniu zgód administracyjnych oraz wyborze dostawców i wykonawców. Wraz z przekazaniem terenów przechodzimy już do fazy budowlanej – powiedział Tomasz Stępień, prezes Gaz-System.

Gazociąg podmorski połączy ze sobą gminy Rewal w Polsce oraz Faxe w Danii. W najbliższym czasie w obu miejscach będą realizowane prace związane z wytyczeniem tymczasowych dróg dojazdowych do placów budowy. Wykonawca przygotuje także oba place budowy: m.in. zagospodaruje i ogrodzi teren, zamontuje instalacje oraz wykona przyłącza do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.

Następnie wykonawca przystąpi do budowy tuneli podziemnych. Zarówno w Polsce, jak i w Danii gazociąg podmorski zostanie umieszczony w podziemnej obudowie betonowej (wykonanej metodą mikrotunelingu). Dzięki poprowadzeniu instalacji pod linią brzegową oraz ominięciu plaży i klifów zminimalizowany zostanie ewentualny wpływ inwestycji na otoczenie. Brzeg morski, a także pas wydm oraz klif pozostaną nienaruszone.

Wykonawcą gazociągu podmorskiego oraz miejsc jego połączenia z infrastrukturą lądową jest firma Saipem Limited. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie również przedmontażowe badania na Morzu Bałtyckim, które będą prowadzone wzdłuż trasy przyszłego gazociągu podmorskiego.

(k)

Fot. Archiwum Gaz-System

Komentarze

Baltic Pipe=Nord Stream2
bez różnicy
2020-09-14 13:36:06
Juras
Ruskie i Niemiaszki nieodpuszcza, cos podejzanie cicho siedza. ?!
2020-09-10 03:10:17
HogoFogo
Optymalnie byłoby kupować Rosyjski gaz z Niemiec za pomocą dwudziestu pośredników. Niestety Piso-matołki zniszczyły taki piękny interes.
2020-09-09 23:14:58
Lenin
Gdzie te lewicowe czasy gdy gazociąg Baltic Pipe mógł torpedować premier z SLD mówiąc że to czysty projekt propagandowy i zachwalać negocjacje rosyjskiego gazu.
2020-09-08 22:24:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie