wtorek, 16 lipca 2019.
Strona główna > Gospodarka > Atrium zbywa obiekt w Koszalinie

Atrium zbywa obiekt w Koszalinie

Atrium zbywa obiekt w Koszalinie
Data publikacji: 2019-05-13 20:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 544 390897

Centrum handlowe przy ulicy Ignacego Paderewskiego 1 w Koszalinie zostało oddane do użytku 27 listopada 2008 roku. Do 2011 roku funkcjonowało jako CH Forum, aby zmienić szyld na Atrium Koszalin. Szykuje się zmiana. W poniedziałek (13 maja) Atrium European Real Estate Limited ogłosił, że zatwierdza zbycie dwóch obiektów handlowych w Polsce: w Koszalinie i Lublinie.

Spółka, która jest wiodącym właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowej, zawarła umowę o wartości 298 mln euro na rzecz funduszu ECE European Prime Shopping Centre Fund II, będącego pod zarządem niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych ECE Real Estate Partners. Finalizacja transakcji przewidywana jest na trzeci kwartał br.

Sprzedaż dwóch polskich aktywów spółki: Atrium Koszalin i lubelskiego Atrium Felicity, przeprowadzono po zbyciu, na początku tego roku, działki w Gdańsku za cenę 28 mln euro oraz po uzgodnieniu nabycia Centrum Handlowego Kings Cross w Warszawie o powierzchni około 7 tysięcy m kw. za kwotę 43,1 mln euro, którego finalizacja zaplanowana jest w tym kwartale.

Atrium European Real Estate posiada nieruchomości w Polsce, Czechach, Słowacji i Rosji. Spółka jest zarejestrowana jako fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Jersey, podlegający Urzędowi Nadzoru Finansowego Jersey. Spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Wiedniu i na giełdzie Euronext w Amsterdamie. Inwestycje są objęte ryzykiem. Dotychczasowe wyniki działalności nie gwarantują zysków w przyszłości. ©℗

(m)

Fot. Atrium Koszalin

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie