Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Amerykanie docenili profesjonalistów. "Nabrzeże Łasztownia" z dyplomem

Data publikacji: 2021-09-01 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-01 09:52
Amerykanie docenili profesjonalistów. "Nabrzeże Łasztownia" z dyplomem
 

Amerykańska armia po raz kolejny doceniła zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową. Podziękowanie za wsparcie i obsługę odpraw celnych skierowano do Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie.

Placówka otrzymała Certyfikat Uznania od „571ST” Zespołu Kontroli Ruchu armii amerykańskiej.
- To kolejne uznanie pracy funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie - podkreśla Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Funkcjonariusze otrzymali certyfikat w podziękowaniu „za doskonałą obsługę klienta od grudnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. za wybitne wsparcie 571 grupy kontroli ruchu przy odprawach celnych, które zapewniło swobodę przemieszczania się i sprawne misje dla ponad 37 jednostek działających na scenie europejskiej. Wasza bezinteresowna służba i profesjonalizm odzwierciedlają wielkie uznanie dla Was, od 571. zespołu kontroli ruchu, 49. batalionu transportowego i armii Stanów Zjednoczonych ” - napisano w certyfikacie.

Przypomnijmy, że na terenie Polski znajduje się ponad dwadzieścia poligonów wojskowych - czynnych, nieczynnych i czynnych czasowo. Największym jest poligon w Drawsku Pomorskich, gdzie pierwsze ćwiczenia wojsk zachodnich odbyły się już w 1996 roku, a uczestniczyły w nich "Szczury Pustyni, czyli 7 Brygada pancerna z Wlk. Brytanii. Do Drawska zjeżdżają też inne wojska NATO - m.in. włoskie, niemieckie i oczywiście amerykańskie. Wraz z nimi przywożone jest dużo ciężkiego sprzętu, który trzeba odprawić celnie.

Małgorzata Brzoza przypomina, że wojska amerykańskie przyjeżdżają nie tylko na ćwiczenia, ale też wielu żołnierzy przybywa do Polski, aby zmienić kolegów w ramach rotacji z Niemiec.

W transportach kolejowych czy morskich jest ciężki sprzęt - wozy bojowe, czołgi. Wszystko co przekracza granicę państwa musi być udokumentowane. - W tym roku takich dokumentów wystawiliśmy 655 sztuk - informuje rzeczniczka IAS w Szczecinie.

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ