środa, 03 marca 2021r.

Ziemowit Barański wyróżniony

Data publikacji: 2016-08-22 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Ziemowit Barański wyróżniony
 

Nowe Warpno, malownicze miasteczko nad Zalewem Szczecińskim i najbardziej na zachód wysunięta część Polski ceni żeglarzy. Do grona zasłużonych kapitanów jachtowych przybył kolejny - kpt. Ziemowit Barański. Należy on do ścisłej czołówki żeglarzy, szczycących się największą liczbą pokonanych mil morskich i odwiedzonych portów. Wielokrotnie pokonywał z młodzieżą Ocean Atlantycki i uczestniczył w międzynarodowych imprezach, zdobywając wysokie wyróżnienia.

Przypomnijmy, że na płytach z brązu umieszczono już dziewięciu żeglarzy. W roku 2011 wyróżniono Krzysztofa Baranowskiego, a następnie Andrzeja Mendygrała, Wojciecha Jacobsona, Bolesława Kowalskiego, Antoniego Brancewicza, Cezarego Wolskiego, Henryka Jaskułę, Janusza Charkiewicza i obecnie Ziemowita Barańskiego.

Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się podczas tradycyjnego Święta Leszcza, które zgromadziło na przystani w Nowym Warpnie mieszkańców tej miejscowości oraz pobliskich i przedstawicieli władz. Widzieliśmy tam Władysława Diakuna, burmistrza Polic oraz członków rady miasta i powiatu. W programie święta był kiermasz, konkursy oraz występy.

Tekst i fot. AG

Władysław Kiraga, burmistrz Nowego Warpna oraz Bohdan Ronin Walknowski, szef szczecińskich kaprów odsłaniają tablicę kpt. Ziemowita Barańskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ