piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Żagle > Z Trzebieży do Trzebieży

Z Trzebieży do Trzebieży

Data publikacji: 2018-06-19 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 17:47
Wywietleń: 2895 145261

52. Etapowe Regaty Turystyczne odmierzają trasę na Zalewie Szczecińskim, Zatoce Pomorskiej, Bałtyku i Zalewie Kamieńskim. Zawody są w trakcie, dlatego nie możemy podać, gdzie aktualnie załogi się znajdują.

W każdym razie plan jest taki: po uroczystym otwarciu regat w Porcie Rybackim w Trzebieży w sobotę 23 bm. start do I etapu na trasie do Świnoujścia nastąpił o 11.30. Następnego dnia w Świnoujściu planowany jest II wyścig na Zatoce Pomorswkiej o Błękitną Wstęgę. W poniedziałek III etap a żeglarze mieli wystartować do etapu morskiego ze Świnoujścia do Dziwnowa o puchar Mikołajka Nadmorskiego. We wtorek po przepłynięciu z Dziwnowa do Kamienia zaplanowano wyścig IV o Błękitną Wstęgę Zalewu Kamieńskiego. W środę zaplanowano przejście jachtów z Kamienia do Wolina. Następnego dnia wyścig nr V z Wolina do Nowego Warpna, a nagrodą jest puchar burmistrza gminy Nowe Warpno. Piątek to wyścig nr VI z Nowego Warpna do Stepnicy o Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego. W sobotę rozegrany będzie etap do Trzebieży, a w niedzielę o godz. 11 ceremonia zakończenia regat i wręczenie nagród.

Jak zwykle pula nagród jest obfita. Obok pucharów dla zwycięzców w poszczególnych klasach będą nagrody rzeczowe, a dla wszystkich dyplomy. W portach etapowych wręczane będą Błękitne wstęgi i puchary poszczególnych etaoów. Z kolei na koniec odbędzie się losowanie upominków.

Tekst i fot. AG

Regaty etapowe rozpoczęły się w Trzebieży, w Porcie Rybackim.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie