Wtorek, 05 listopada 2024 r. 
REKLAMA

WIADOMOŚCI SZCZECIN (LUTY 2016)

Data publikacji: 26 lutego 2016 r. 13:13
Ostatnia aktualizacja: 17 listopada 2017 r. 15:19
WIADOMOŚCI SZCZECIN (LUTY 2016)
 

 

PRZECZYTAJ CAŁY NUMER "WIADOMOŚCI SZCZECIN" (PDF)

mały uczeń PIERWSZA KLASA

W odpowiedzi na oczekiwania,wyrażone w ankiecie przeprowadzonej wśród rodziców dzieci 6-letnich, Urząd Miasta Szczecin wprowadza specjalny pakiet rozwiązań pn. „mały uczeń PIERWSZA KLASA”.Ostatnia reforma systemu oświaty w Polsce, zniosła obowiązek szkolny dla dzieci 6-letnich. Dziś, to właśnie rodzice podejmą decyzje, czy w zbliżającym się roku szkolnym 2016/2017 ich 6-letnie dziecko rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej,będzie uczęszczało do oddziału „0” działającego przy szkole czy też pozostanie na kolejny rok w przedszkolu. Wielu rodziców ma jednak wątpliwości dotyczące tego, jaka droga będzie najlepsza dla ich dziecka. Chcąc je rozwiać, Urząd Miasta przygotował specjalny pakiet rozwiązań. Dzięki niemu, rodzice najmłodszych mieszkańców Szczecina, będę mogli m.in.zapoznać się z opiniami specjalistów,zobaczyć jak funkcjonują szczecińskie szkoły podstawowe oraz sprawdzić jak jest sprawowana opieka nad najmłodszymi uczniami w szkole.

Łasztownia

Nowe serce miasta

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek ogłosił plan przebudowy Łasztowni. Jednym z najważniejszych punktów projektu „Łasztownia. Nowe serce miasta” będzie ogłoszenie międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego na zagospodarowanie obszaru wyspy. Przygotowania do programu trwały od września 2015r. Do tej pory wykonano aktualizację mapy własnościowej obszaru Łasztowni, podjęto działania prawne niezbędne, aby rozpocząć zagospodarowanie tego terenu.Tematyce Łasztowni poświęcony był również zeszłoroczny Westival – sztuka architektury. Studenci architektury i architekci wzięli udział w warsztatach pn. „Szczecin przyszłosci – przyszłość Szczecina ŁASZTOWNIA”. Obszarem opracowania warsztatów był fragment obejmujący Bulwar Gdańki, Trasę Zamkową i ul. Energetyków.

Szkoła z nagrodą

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie aktywnie uczestniczy w edukacyjnym programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Za duże zaangażowanie w zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego została nagrodzona tablicą interaktywną. Program „Moje miasto bez elektrośmieci” ma na celu promowanie ekologicznych postaw wsród mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie ich do selektywnej zbiórki zużytych  urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Organizatorzy inicjatywy swoje założenia realizują m.in. poprzez edukowanie najmłodszych Polaków na temat prawidłowych zasad postępowania z elektrośmieciami.Dotychczas do programu przyłączyło się ponad 3 tysiące szkół z różnych regionów Polski.Za aktywne zaangażowanie w realizację programu, placówki oświatowe otrzymują pomoce dydaktyczne finansowane z Funduszu Oświatowego założonego przez twórce programu ElektroEko. Szkoła Podstawowa nr 47 przy ul. Jagiellońskiej 59 w Szczecinie uczestniczy w inicjatywie niemal od samego początku jego powstania.

 

EcoGenerator dobrej energii

Nie węgiel, nie ropa ani budzący emocje atom, a zwykłe, niepotrzebne nikomu odpady komunalne będą paliwem dla supernowoczesnej elektrociepłowni, która powstaje w szczecińskim porcie. Przekształcanie odpadów komunalnych w energię to zadanie EcoGeneratora, czyli Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, który przed końcem 2016 roku rozpocznie pracę na Ostrowie Grabowskim. Rocznie, ta służąca ochronie środowiska,wyposażona w najlepsze technologie elektrociepłownia, będzie unieszkodliwiać 150 tys. ton odpadów komunalnych. Dzięki dwóm niezależnym liniom spalania zakład będzie pracować 24 godziny na dobę,także wówczas, gdy jedna z linii zostanie wyłączona z powodu remontu czy awarii. EcoGenerator powstaje na 12-hektarowej działce. Składa się z kilkunastu głównych obiektów. Największym z nich będzie budynek procesowy o długości blisko 200 metrów, szerokości 68,6 i wysokości 30 metrów. To w nim odbywać się będzie rozładowanie odpadów do bunkra, ich termiczne przekształcenie,oczyszczanie spalin, a także przetwarzanie energii odzyskanej ze spalania odpadów w energię cieplną i elektryczną,z której korzystamy w naszych domach.

 Targowa oferta STBS

Kolejny już raz odwiedzający Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości będą mieli okazję zapoznać się z atrakcyjną ofertą mieszkaniową Szczecińskiego TBS. Pracownicy Spółki wyjaśnią kwestie dotyczące zasad najmu i partycypacji w kosztach budowy mieszkań oraz zaprezentują realizowane inwestycje. Każda kolejna edycja największych na Pomorzu Zachodnim Targów Nieruchomości to szansa na dotarcie do potencjalnych klientów. Tym bardziej,że wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z niewątpliwych atutów mieszkań na wynajem w systemie partycypacji oferowanych przez Spółkę. Bezpieczne „M”, o wysokim standardzie technicznym i funkcjonalnym,bez kredytu hipotecznego – to w wielkim skrócie główne argumenty przemawiające za ofertą Szczecińskiego TBS. Spółka realizuje obecnie inwestycje z ponad 300 mieszkaniami w dwóch lokalizacjach. Przebudowane i zmodernizowane budynki przy ul. Chodkiewicza są atrakcyjną ofertą dla osób, które cenią sobie bliskość centrum miasta przy zachowaniu kameralnego charakteru miejsca zamieszkania. W ofercie znajdują się mieszkania jedno-,dwu- i trzypokojowe o zróżnicowanych powierzchniach. Lokale znajdują się zarówno w budynku frontowym,jak i w przebudowanych budynkach okalających zamknięty, zielony dziedziniec.Mieszkania gotowe bedą do przekazania najemcom na przełomie kwietnia i maja.

Szczecin Jazz:

Gwiazdy mówią

Jak wygląda Szczecin z perspektywy Stanów Zjednoczonych? Kto jest do tańca i do różańca? Czyim kumplem jest Sylwek? Przeczytaj wypowiedzi gwiazd festiwalu Szczecin Jazz. Podziel się swoimi wrażeniami z festiwalu, na profilu fb Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Kelvin Sholar Przyglądam się Szczecinowi z perspektywy USA, skąd pochodzę i gdzie ukształtowałem się jako artysta oraz z perspektywy Berlina, gdzie obecnie mieszkam. Imponuje mi Szczecin Jazz i to co robicie. Doskonale znacie tradycje jazzu. W programie widać wiele ukłonów w stronę tradycji mainstreamu. A jednocześnie jesteście otwarci na nowe rzeczy. Żyjemy w XXI wieku, gdzie dla każdego, a przede wszystkim dla młodego człowieka, podstawowym narzędziem to telefon, a bycie mobilnym jest jak bycie wolnym. Czuję tego ducha w Szczecinie, jak również wyczuwam ten zamysł w programie waszych koncertów. Podoba mi się wasze hasło „Jazz comes to You”. Chcę być blisko ludzi zarówno offline jak i online. To jest to! 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA