piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Skąd ten Lord?

Skąd ten Lord?

Skąd ten Lord?
Data publikacji: 2018-10-22 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 2052 357601

Mały pies, a jednak dla kogoś stał się wielkim problemem. Zamknął więc przed nim dom i serce: na spacer wyprowadził, porzucił. Dziś Lord jest rezydentem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Nie jest radosnym szczeniaczkiem. Tylko psiną o siwiejącym pyszczku i łapkach. Dlatego zajmuje jedno z ostatnich miejsc na liście psów z szansami na adopcję.

- To stateczny psiak, dziesięcioletni. Może nie pobiegnie za piłką jak wariat, tylko podrepcze przy nodze na niezbyt forsowny spacer. Ale w równym stopniu, co jego młodsi kompani niedoli, potrzebuje ludzkiej uwagi, troski i miłości - przekonują Lorda obecni schroniskowi opiekunowie.

Przeszłość Lorda pozostaje nieznana. Do schroniska został dowieziony w trakcie wakacji - przez samochód pogotowia interwencyjnego - z ul. Struga. Nie był ani oznakowany przy pomocy mikroczipa, ani wykastrowany. Ale lubi ludzi, stąd przekonanie, że do tej pory nie był krzywdzony a jego bezdomność nie może być długotrwałą.

- Trzyma się raczej na uboczu pieskiego życia schroniskowego. Zachowując życzliwy dystans wobec innych kompanów niedoli. Z racji wieku, najlepiej sprawdziłby się w mniej aktywnej rodzinie. Mały pies, więc nie potrzebuje wiele miejsca na kanapie. Zapraszamy do poznania statecznego Lorda: na spacer zapoznawczy i do jego adopcji - zachęcają psiny schroniskowi opiekunowie.

Lord to rezydent schroniskowego boksu K-26, a statystyczny numer 674/18. Kto chciałby przygarnąć tego oryginalnie umaszczonego staruszka, jest jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz Lorda - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. Schronisko

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie