piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Taki chwat

Taki chwat

Taki chwat
Data publikacji: 2018-10-10 10:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 2432 355512

Jeszcze w wakacje świat Ryżego runął. Pan zamknął przed nim drzwi, dom odebrał na zawsze. Maluch bez oka błąkał się po ulicach Pomorzan i Nowego Miasta, aż nad przerażoną i wychudzoną psiną zlitował się patrol staży miejskiej i wezwał pomoc ze schroniska.

Ryży ma niewiele ponad dwa lata. Jego przeszłość pozostaje nieznana. Nie wiadomo też, w jakich okolicznościach stracił lewe oko. Sprawa zdaje się tym bardziej tajemnicza, że Ryży nie okazuje strachu ani przed ludźmi, ani przed innymi psami. Przeciwnie, jest wobec innych niczym brat łata: łatwo i chętnie nawiązuje kontakt, okazuje serdeczność i przywiązanie.

- Został do nas dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Drzymały. Jemu brak oka nie przeszkadza. Nam się wydaje jeszcze bardziej uroczy. Inne psy traktują go przyjacielsko. Razem z nimi bawi się na wybiegu, szaleje za piłkami, uwielbia aportować. Jest młody, więc szukamy dla niego rodziny raczej aktywnie spędzającej wolny czas - mówią Ryżego schroniskowi opiekunowie.

Ryży jest towarzyski i uwielbia spacery. Jest też ciekawy świata, więc trochę jeszcze ciągnie na smyczy. Ale szybko się uczy, więc z łatwością dostosuje się tempem do swego opiekuna.

Jest jednym z ponad 60 psów, które obecnie rezydują w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Pewnie nie da się szybko zmienić losu ich wszystkich, ale można - na cito - uczynić świat lepszym właśnie dla niego.

- Nie tylko można, ale warto i trzeba! To chłopak wart dobrego przyjaciela! - zachęcają do poznania Ryżego jego schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby przygarnąć tego wyjątkowego chłopaka (671/18) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie